Publicat: 17 Mai, 2013 - 08:00
Prezentăm clasamentele finale

La Cluj-Napoca s-a încheiat Campionatul instituţiilor de învăţământ ale Ministerului Afacerilor Interne, competiţie organizată de către Centrul Cultural al M.A.I., în perioada 13-17 mai a.c., la Şcoala de Agenţi de Poliţie ”Septimiu Mureşan”.

La eveniment au participat 193 de sportivi reprezentând cele şapte instituţii de învăţământ ale M.A.I.  - Academia de Poliţie ”Alexandru Ioan Cuza”, Şcoala de Subofiţeri de Pompieri şi Protecţie Civilă ”Pavel Zăgănescu” Boldeşti, Şcoala Militară de Subofiţeri Jandarmi ”Grigore Alexandru Ghica” Drăgăşani, Şcoala Militară de Subofiţeri Jandarmi Fălticeni, Şcoala de Pregătire a Agenţilor Poliţiei de Frontieră ”Avram Iancu” Oradea, Şcoala de Agenţi de Poliţie ”Vasile Lascăr” Câmpina şi Şcoala de Agenţi de Poliţie ”Septimiu Mureşan” Cluj-Napoca.

Competiţia s-a desfăşurat pe şase categorii sportive – judo (femei – open / bărbaţi – 60 kg, 66 kg, 73 kg, 81 kg, 90 kg, +90 kg ); atletism (femei – 60 m, 800 m, săritura în lungime / bărbaţi – 100m, 1500m, săritura în lungime, aruncarea mingii de oină); cros (femei – 2000m / bărbaţi – 6000m); tir (femei / bărbaţi); tenis de masă (femei / bărbaţi) şi minifotbal.  

La sfârşitul competiţiei, clasamentul general pe instituţii de învăţământ este următorul:

1. Academia de Poliţie ”Alexandru Ioan Cuza”;

2. Şcoala de Agenţi de Poliţie ”Vasile Lascăr” Câmpina;

3. Şcoala de Subofiţeri de Pompieri şi Protecţie Civilă ”Pavel Zăgănescu” Boldeşti;

4. Şcoala Militară de Subofiţeri Jandarmi ”Grigore Alexandru Ghica” Drăgăşani;

5. Şcoala Militară de Subofiţeri Jandarmi Fălticeni;

6. Şcoala de Agenţi de Poliţie ”Septimiu Mureşan” Cluj-Napoca.

CLASAMENTE FINALE

                                                               JUDO

Femei - Open

 

1

NAGY CĂTALINA

ŞCOALA ORADEA

2

BĂJAN LAURA

ACADEMIA DE POLIŢIE

3

NĂSTASĂ LOREDANA

ŞCOALA CÂMPINA

3

ILINA ROXANA

ŞCOALA DRĂGĂŞANI

5

NIŢESCU ANDREEA

ŞCOALA CÂMPINA

 

Bărbaţi 60 kg

 

1

TUDORANCEA GABRIEL

ACADEMIA DE POLIŢIE

2

ROMAN ANDREI

ŞCOALA BOLDEŞTI

3

DIACONESCU ALEXANDRU

ŞCOALA DRĂGĂŞANI

3

BACIU DRAGOŞ

ŞCOALA FĂLTICENI

5

BOLBOACĂ CRISTIAN

ŞCOALA CÂMPINA

 

Bărbaţi  66 kg

 

1

MUNTEANU IONUŢ

ACADEMIA DE POLIŢIE

2

ŞUGUBETE MĂDĂLIN

  ŞCOALA DRĂGĂŞANI

3

MĂRĂCINE GHEORGHE

ŞCOALA BOLDEŞTI

3

CUCOLEA ANDREI

ŞCOALA FĂLTICENI

5

UNGURENUŞ ADELIN

ŞCOALA CÂMPINA

5

MOLDOVAN CIPRIAN

ŞCOALA CLUJ

 

Bărbaţi  73 kg

 

1

DEAC ADRIAN

ACADEMIA DE POLIŢIE

2

STAICU DĂNUŢ

ŞCOALA DRĂGĂŞANI

3

MOCIOALCĂ ANDREI

ŞCOALA CÂMPINA

3

ROSAN  OLIMPIU

ŞCOALA ORADEA

5

MISCHIE ILIE RADU

ŞCOALA BOLDEŞTI

5

PAMFILIE SERGIU

ŞCOALA FĂLTICENI

 

Bărbaţi 81 kg

 

1

VRÂNCEANU EUGEN

ŞCOALA FĂLTICENI

2

STOBOCICĂ ADRIAN

ŞCOALA CÂMPINA

3

MERA RAREŞ

ŞCOALA CLUJ

3

PĂTRAŞCU ADRIAN

ACADEMIA DE POLIŢIE

5

MARINESCU  DANIEL

ŞCOALA DRĂGĂŞANI

5

NEGREAN VLAD

ŞCOALA BOLDEŞTI

 

Bărbaţi  90 kg

 

1

DOLOFAN DRĂGUŢ

ŞCOALA BOLDEŞTI

2

BADEA IULIAN

ŞCOALA CÂMPINA

3

TĂTAR CRISTIAN

ŞCOALA DRĂGĂŞANI

3

ARDELEAN PAUL

ŞCOALA CLUJ

5

CRAIOVEANU SORIN

ACADEMIA DE POLIŢIE

5

TRAISTĂ VALERIAN

ŞCOALA FĂLTICENI

 

Bărbaţi + 90 kg

1

STOBOCICĂ CIPRIAN

ŞCOALA CÂMPINA

2

NIŢĂ MIHAI

ACADEMIA DE POLIŢIE

3

VANA BOGDAN

ŞCOALA FĂLTICENI

3

DEAC OVIDIU

ŞCOALA CLUJ

5

CRISTEA IULIAN

ŞCOALA DRĂGĂŞANI

5

MĂRGINEANU ALEXANDRU

ŞCOALA BOLDEŞTI

 

             ECHIPE   - Judo

1

ACADEMIA DE POLIŢIE

2

ŞCOALA CÂMPINA

3

ŞCOALA BOLDEŞTI

4

ŞCOALA FĂLTICENI

5

ŞCOALA DRĂGĂŞANI

6

ŞCOALA CLUJ

7

ŞCOALA ORADEA

 

 

                                                                   ATLETISM

 

FEMEI - 60 m

1

NEGOIŢĂ ANDREEA

  ŞCOALA DRĂGĂŞANI

2

LUPU ANDREEA

ŞCOALA FĂLTICENI

3

VASILE ANDREEA

ACADEMIA DE POLIŢIE

4

DOBRESCU DALINA

ŞCOALA CÂMPINA

5

NEMETH ANDREEA

ŞCOALA CLUJ

 

Femei - 800 m

1

MUNTEANU CRISTINA

ACADEMIA DE POLIŢIE

2

ZORILA DENISA

ŞCOALA CÂMPINA

3

PANDELEA MIHAELA

ŞCOALA FĂLTICENI

4

CHIRNOAGA ALINA

ŞCOALA ORADEA

5

DAMIAN MONICA

ŞCOALA DRĂGĂŞANI

 

Femei - săritura în lungime

1

VIDRASAN CLAUDIA

ŞCOALA CÂMPINA

2

UNGUREANU RALUCA

ACADEMIA DE POLIŢIE

3

NITOIU MADALINA

ŞCOALA DRĂGĂŞANI

4

KERESZTES LINDA

ŞCOALA FĂLTICENI

 

Bărbaţi - 100 m

 

1

DINCĂ CIPRIAN

ŞCOALA CÂMPINA

2

TEODORESCU SILVIU

ACADEMIA DE POLIŢIE

3

CROITORU ADRIAN

ŞCOALA BOLDEŞTI

4

TĂTARU CRISTIAN

ŞCOALA ORADEA

5

MOISA PAUL

ŞCOALA CLUJ

6

VĂDAN CĂLIN

ŞCOALA FĂLTICENI

 

Bărbaţi - 1500 m

 

1

SORA ALEXANDRU

ŞCOALA CÂMPINA

2

PUSNEAG VADIM

ACADEMIA DE POLIŢIE

3

CUCOLEA ANDREI

ŞCOALA FĂLTICENI

4

PIRTEA ALIN

ŞCOALA ORADEA

5

BIVOLARIU SEVER

ŞCOALA BOLDEŞTI

6

BRUCIU MARIUS

ŞCOALA DRĂGĂŞANI

 

Bărbaţi – săritura în lungime

1

ROTARU RADU

ACADEMIA DE POLITIE

2

DUNCA DAN

ŞCOALA FĂLTICENI

3

MIU ADRIAN

ŞCOALA BOLDEŞTI

4

RADESCU ALIN

ŞCOALA CÂMPINA

5

NANU GABRIEL

ŞCOALA DRĂGĂŞANI

6

NICORICI RAZVAN

ŞCOALA CLUJ

 

Bărbaţi – aruncarea mingii de oină

1

DICU MIHAI

ŞCOALA DRĂGĂŞANI

2

DENGHEL ADRIAN

ŞCOALA ORADEA

3

NEAGU DANIEL

ACADEMIA DE POLIŢIE

4

OPREA GEORGE

ŞCOALA FĂLTICENI

5

MARCHIS ALEXANDRU

ŞCOALA BOLDEŞTI

6

BANU COSMIN

ŞCOALA CÂMPINA

 

                                              ECHIPE - Atletism

 

1

ACADEMIA DE POLIŢIE

2

ŞCOALA CÂMPINA

3

ŞCOALA FĂLTICENI

4

ŞCOALA BOLDEŞTI

5

ŞCOALA DRĂGĂŞANI

6

ŞCOALA ORADEA

7

ŞCOALA CLUJ

 

 

                                                                 CROS

Femei  2000 m

1

MUNTEANU CRISTINA

ACADEMIA DE POLIŢIE

2

ZORILĂ DENISA

ŞCOALA CÂMPINA

3

NEGRILĂ MIHAELA

ŞCOALA CÂMPINA

4

HOTICO NICOLETA

ACADEMIA DE POLIŢIE

5

FILIP ELENA

ŞCOALA FĂLTICENI

6

LUPU DIANA

ŞCOALA DRĂGĂŞANI

 

Bărbaţi  6000 m

1

PIRTEA ALIN

ŞCOALA ORADEA

2

CUCOLEA ANDREI

ŞCOALA FĂLTICENI

3

BALINT ROMEO CIPRIAN

ŞCOALA FĂLTICENI

4

BORTOŞ TIBERIU

ŞCOALA CLUJ

5

PUŞNEAG VADIM

ACADEMIA DE POLIŢIE

6

COVACI BOGDAN ANDREI

ŞCOALA BOLDEŞTI

 

                                                                          TIR

Femei

1

POPA ROXANA

ACADEMIA DE POLIŢIE

2

SANDU MIRELA

ŞCOALA DRĂGĂŞANI

3

NEACA OANA

ACADEMIA DE POLIŢIE

4

GAITA ALEXANDRA

ŞCOALA DRĂGĂŞANI

5

POPA DANIELA

ŞCOALA ORADEA

6

CORDEA RALUCA

ŞCOALA CÂMPINA

 

Bărbaţi

 

1

CARTIS CIPRIAN

ŞCOALA DRĂGĂŞANI

2

BRETAN ADRIAN

ŞCOALA FĂLTICENI

3

POPA DANIEL

ACADEMIA DE POLIŢIE

4

BOZ ALEXANDRU

ŞCOALA ORADEA

5

VINT TUDOR

ACADEMIA DE POLIŢIE

6

BURLEC SERGIU

ŞCOALA CÂMPINA

            ECHIPE - Tir 

 

1

ACADEMIA DE POLIŢIE

 

2

ŞCOALA DRAGĂŞANI

 

3

ŞCOALA FĂLTICENI

 

4

ŞCOALA ORADEA

 

5

SCOALA CAMPINA

 

6

ŞCOALA CLUJ

 

7

ŞCOALA BOLDEŞTI

 

 

                                                               TENIS DE MASĂ

BĂRBĂŢI

 

1

PASTRAMĂ TUDOR

ACADEMIA DE POLIŢIE

2

ANGHELACHE FLORIN

ŞCOALA CÂMPINA

3

SANDU MIHAI

ACADEMIA DE POLIŢIE

4

BOLBOACĂ CRISTIAN

ŞCOALA CÂMPINA

5

URMĂ ANDREI

ŞCOALA DRĂGĂŞANI

6

NĂSTASE IONUŢ

ŞCOALA BOLDEŞTI

 

FEMEI

 

1

MARTINUC SONIA

SCOALA CAMPINA

2

DOBRĂU ŞTEFANA

ŞCOALA CLUJ

3

ONODI SIMONA

ŞCOALA FĂLTICENI

 

  ECHIPE – Tenis de masă

1

ACADEMIA DE POLIŢIE

 

2

ŞCOALA CÂMPINA

 

3

ŞCOALA BOLDEŞTI

 

4

ŞCOALA DRĂGĂŞANI

 

5

ŞCOALA FĂLTICENI

 

6

ŞCOALA CLUJ

 

 

ŞCOALA ORADEA

 

 

                                                                 MINIFOTBAL

 

1

ŞCOALA CLUJ

2

ŞCOALA ORADEA

3

ŞCOALA BOLDEŞTI

4

ACADEMIA DE POLIŢIE

5

ŞCOALA CÂMPINA

6

ŞCOALA DRĂGĂŞANI

7

ŞCOALA FĂLTICENI

 

CLASAMENT GENERAL PE INSTITUŢII DE ÎNVĂŢĂMÂNT

 

1

ACADEMIA DE POLIŢIE

2

ŞCOALA CÂMPINA

3

ŞCOALA BOLDEŞTI

4

ŞCOALA DRĂGĂŞANI

5

ŞCOALA FĂLTICENI

6

ŞCOALA CLUJ