Miercuri, 22 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Idei politice "de export"

Facem, pe bună dreptate, parte dintre cele mai dezbinate etnii în diasporă. Nu este, poate, doar un dat istoric, este şi rolul unei acţiuni bine orchestrate şi de durată, prin care omnipotenta securitate română a aruncat sămînţa neîncrederii şi vrajbei printre românii — mai vechi şi mai noi — de afară.

Marţi, 21 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Primul ministru Văcăroiu ştie cine-i omul care ne poate conduce pe calea distrugerii.

Duminică, 19 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

"Satul" parlamentar e... supărat pe programul lui Văcăroiu!

Joi, 16 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

De la o săptămînă la alta

Săptămâna politică - Între două guverne

Marţi, 14 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Tranzacţiile tranziţiei

Un guvern de "lăsata secului"...

Luni, 13 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

.

Duminică, 12 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

.

Sâmbătă, 11 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Dl. Văcăroiu a stat iar la taclale cu liderii de partide.

"Claxonăm pentru trezirea naţiunii!"

Vineri, 10 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Din culisele formării noului guvern

Joi, 9 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992

De la o zi la alta

 Săptămîna politică - Noi şi americanii

„Câştigătorul ia totul": Mic dejun cu Mr. Tapie

Luni, 6 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

De la o dimineaţă la alta

• FURTUL DE ENERGIE ELECTRICĂ IN ROMANIA ECHIVALEAZĂ PE 9 LUNI CU 25 MILIOANE DOLARI • GREVA ŞOFERILOR VA FI SPRIJINITĂ ŞI DE PROFESORI • GUVERNUL SE VA NAŞTE CU FORCEPSUL ? • IERI, BUCUREŞTIUL A FOST CATOLIC • SENATORII AU ÎNVĂŢAT DEJA LECŢIA TRASULUI DE TIMP. NU-I LASĂ SĂ DOARMĂ, NICI UN MOMENT DOMNUL ADRIAN PĂUNESCU!

Duminică, 5 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

• ÎN SFÎRŞIT, PREŞEDINTELE ILIESCU A PRONUNŢAT NUMELE PRIMULUI MINISTRU: NICOLAE VĂCĂROIU. • OPINIILE REPREZENTANŢILOR UNOR PARTIDE - DEOCAMDATĂ ECHIDISTANTE •    IERI, DE „ZIUA POLIŢIEI"— POLlŢlSTII S-AU ARĂTAT FOARTE ÎNDEMÎNATICI

ACCIDENT DE AVIAŢIE

• Pilotul şi-a pierdut viata 
• Avionul complet distrus 

Sâmbătă, 4 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

.• AMERICANII AU VOTAT PENTRU SCHIMBARE: VICTORIA LUI CLINTON VA AVEA IMPLICAŢII DEOSEBITE ÎN VIATA POLITICA AMERICANA Şl INTERNAŢIONALĂ • CETĂŢENII AMERICANI AFLAŢI PESTE HOTARE AU VOTAT PRIN CORESPONDENŢĂ. ESTE Şl MAI IEFTIN • MOTIVUL CĂDERII LUI BUSH - MODUL DE ABORDARE A SITUAŢIEI ECONOMICE • VOTUL ELECTRONIC: OPERATIVITATE SI CREDIBILITATE - MADE ÎN S.U.A.

„Din bucata mea de pîine, am hrănit un om şi-un dine...” — este cîntecul preferat al unui diasporist de marcă — prinţul Dimitrie Sturdza, în a cărui persoană mulţi văd un prim-ministru de... salvare naţională!

Vineri, 3 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

De la o dimineaţă la alta

• PREMIERUL STOLOJAN NE ASIGURA CA GRIUL DIN STOC SI DIN IMPORT NE VA AJUNGE PENTRU PIINE, LA IARNA • RENEL-ui TAIE PE CAPETE CURENTUL LA RAU PLATNICI - AU MAI FOST AVIZATI INCA 25 DE AGENTI ECONOMICI CU MARI DATORil

Soţii Teodorovici în ultimul lor spectacol pe o scenă din România.
Un impact formidabil a transformat autoturismul cu care se deplasau într-o epavă.

Luni, 30 Octombrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

DE LA O DIMINEAŢĂ LA ALTA

Duminică, 29 Octombrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

DE LA O DIMINEAŢĂ LA ALTA

Sâmbătă, 28 Octombrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

DE LA O DIMINEAŢĂ LA ALTA

Vineri, 27 Octombrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

DE  LA O DIMINEAŢĂ LA ALTA

Luni, 23 Octombrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

DE LA O DIMINEATA LA ALTA
• DL. PETRE ROMAN NU ESTE DE ACORD CA DL. MIHAI BOTEZ SĂ FIE PRIM MINISTRU PENTRU CĂ "LIPSEŞTE DE PESTE CINCI ANI ŢARĂ" • CUANTUMUL DATORIEI EXTERNE A UNGARIEI ERA IERI DE 22 MILIARDE DOLARI. MAI RĂU STAU AMERICANII CU 290 MILIARDE ÎNREGISTRAŢI LA 30 SEPTEIMBRIE •

Duminică, 22 Octombrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

DE LA O DIMINEAŢĂ LA ALTA

Sâmbătă, 21 Octombrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

DE LA O DIMINEATA LA ALTA

Vineri, 20 Octombrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

DE LA O DIMINEAŢA LA ALTA

Luni, 16 Octombrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

DE LA O DIMINEAŢĂ LA ALTA

Duminică, 15 Octombrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

DE LA O DIMINEAŢĂ LA ALTA

Sâmbătă, 14 Octombrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

DE LA O DIMINEAŢA LA ALTA

IN SFIRŞIT, B.E.C. NE OFERĂ REZULTATELE DEFINITIVE ALE TURULUI DOI PREZIDENŢIAL. CELE 12034634 VOTURI VALABILE AU FOST ÎMPĂRŢITE ÎN FELUL URMĂTOR: 7 393 429 (61,43%) PENTRU I. ILIESCU; 4 641 207 (38,57%) PENTRU E. CONSTANTINESCU. S-AU ÎNREGISTRAT DOAR 116 092 VOTURI NULE • NOUL PARLAMENT SE VA ÎNTRUNI PE 16 OCTOMBRIE • CEL VECHI S-A REUNIT IERI • LA SENAT S-A AJUNS LA CONCLUZIA CĂ NU DREPTURILE PARLAMENTARILOR SÎNT CELE CARE AR TREBUI

Vineri, 13 Octombrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

DE LA O DIMINEAŢA LA ALTA

Luni, 9 Octombrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

DE LA O DIMINEAŢĂ LA ALTA

Sâmbătă, 30 Septembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Triumf al IRSOP (INFAS)!

A (re)început campania electorală!
Certificat de bună purtare
B.E.C. ne comunică alte rezultate parţiale
 

Vineri, 29 Septembrie, 2017 - 01:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Sub zodia balanţei!
Numărătoarea (inversă?) Continuă!
Estimările finale ale IRSOP – INFAS
Victimele neaşteptate ale pragului Hondt: PNL, MER, PR
 

Joi, 28 Septembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Sîntem în Zodia BALANŢEI
Scena politică românească se echilibrează!
Ion Iliescu: "Estimările exprimă starea de spirit a electoratului"
Emil Constantinescu: "Să aşteptăm rezultatele reale"
 

Subscribe to Remember 1992