Sâmbătă, 30 Decembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

 

Două informaţii semnificative:
• Ministrul de finanţe, Dl. Florin Georgescu, a declarat că introducerea, de la 1 ianuarie a T.V.A. ar fi produs „o importantă gaură în buget"
• Primul şef de stat brazilian ales prin vot universal în ultimii 99 ani - Collor De Mello - a demisionat în urma acuzaţiei de corupţie şi de însuşire ilicită a unui miliard de dolari.

Vineri, 29 Decembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

"Drumul Kentului" - Cea mai vastă acţiune de contrabandă cu ţigări îşi deşiră iţele

Sâmbătă, 23 Decembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Cea mai lungă noapte... televizată

Libertatea presei

Secvenţe ale unei sărbători de suflet

Vineri, 22 Decembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

"Drumul Kentului" - O afacere frauduloasă de miliarde

Primul mesaj de felicitare

Joi, 21 Decembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Uriaşa contrabandă cu ţigări continuă: DRUMUL KENTULUI

Săptămîna politică: O grevă cu implicaţii grave

Sâmbătă, 16 Decembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Dramă mută la Palatul Victoria.

Drumul Kentului continuă.

Vineri, 15 Decembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

De la o zi la alta - Drumul kentului

Joi, 14 Decembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu cu un sfert de secol, în 1992?

Din corespondenţa lui Laszlo Tokes

LIBERTATEA a declanşat investigarea celei mai ample acţiuni de contrabandă cu tigari - DRUMUL KENTULUI

SĂPTĂMÎNA POLITICĂ - Atacul la idee

Marţi, 12 Decembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Luptătorii din Decembrie

Luni, 11 Decembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Cimitirul secret de la Căciulaţi
Există un „Drum al kent-ului"!
Ce capete vor cădea la finele investigaţiei?

Sâmbătă, 9 Decembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Greva tipografilor

Vineri, 8 Decembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Avem vocaţia "faptului divers"?

Joi, 7 Decembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

De la o săptămînă la alta
Saptamana politica: Nu suntem o naţiune disperată
 

Marţi, 5 Decembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Tranzacţiile tranziţiei.

Permisie de la Jilava

Luni, 4 Decembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

De la o zi la alta
Spre un posibil conflict romano-iugoslav?

Duminică, 3 Decembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Au început să ne placă embargourile!

Aviaţia maghiară deasupra României!

Sâmbătă, 2 Decembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

1 Decembrie — Ziua Națională

O nouă tragedie aeriană
De ce au "explodat" oasele membrilor echipajului elicopterului MI-8

Joi, 30 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

.

Marţi, 28 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

.

Luni, 27 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

O veste bună pentru 2 milioane de "proprietari"

Evangheliştii nu sînt superstiţioşi

Duminică, 26 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Statistica ne dă veşti „bune": în curînd vom fi milionari! — la numărul de... şomeri!

Sâmbătă, 25 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

După 1066 zile de detenţie Nicu Ceauşescu a fost eliberat pe furiş!

Vineri, 24 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

 

 

O fraudă de mari proporţii?
Drumul Kentului

 Acesta este articolul care a declansat unj imens scandal legat de implicarea unor importante institutii ale statului in traficul de tigari , dezvaluind mecanismele unei uriase fraude prin contrabanda si evaziune fiscala.
 

 

Joi, 23 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

O aniversare incomodă: 1890 DE ANI DE LA RĂZBOIUL DACO-ROMAN

SĂPTĂMÎNA POLITICĂ: Cel de-al patrulea guvern postdecembrist, la start!

Miercuri, 22 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Idei politice "de export"

Facem, pe bună dreptate, parte dintre cele mai dezbinate etnii în diasporă. Nu este, poate, doar un dat istoric, este şi rolul unei acţiuni bine orchestrate şi de durată, prin care omnipotenta securitate română a aruncat sămînţa neîncrederii şi vrajbei printre românii — mai vechi şi mai noi — de afară.

Marţi, 21 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Primul ministru Văcăroiu ştie cine-i omul care ne poate conduce pe calea distrugerii.

Duminică, 19 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

"Satul" parlamentar e... supărat pe programul lui Văcăroiu!

Joi, 16 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

De la o săptămînă la alta

Săptămâna politică - Între două guverne

Marţi, 14 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Tranzacţiile tranziţiei

Un guvern de "lăsata secului"...

Luni, 13 Noiembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

.

Subscribe to Remember 1992