Joi, 21 Septembrie, 2017 - 01:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Campania electorală a intrat în linie dreaptă
6 zile dintr-un an!
Mitinguri electorale
Preşedintele Iliescu a promulgat stema şi sigiliul de stat.

Încă un poliţist a fost ucis
 

Miercuri, 20 Septembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Tranzacţiile tranziţiei - Cacealmaua creştin-democrată

Luni, 18 Septembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

La Satu Mare copiii peunerişti îl întîmpină pe Tokes cu flori.
UDMR minte - ca de obicei - cu neruşinare!
 

Duminică, 17 Septembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

O mie de zile de la revoluţie!
La Timişoara - Nouă intelectuali şi cu clopotarul zece!
 

Sâmbătă, 16 Septembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Faza "argumentelor" contondente
Gheorghe Funar - Atacat cu ciomege şi sticle sparte de către suporterii democraţi
 

Joi, 14 Septembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

De la o săptămînă la alta
Ion Iliescu cîştigă "cheia" Sevillei şi graţiile... monarhiei spaniole.
Începe o nouă rundă a negocierilor privind asocierea României la C.E.E.
Mîine au loc funeraliile poetului Dan Deşliu
 

Marţi, 12 Septembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

.

Luni, 11 Septembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Stop cardiac în inimile mai mari şi mai mici ale ţării!
Greva foamei. Sătul, ministrul Traian Băsescu.
DL John R. Davis, în corespondenţă cu dl. Coposu!
 

Duminică, 10 Septembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Bătaie ca în Texas în plin centrul Capitalei
Guvernul îi roagă pe greviştii foamei să-şi oprească protestul
Senatul aproba aderarea României la Convenţia Europeană a adopţiei.
UDMR se adresează episcopului Laszlo Tokes
 

Sâmbătă, 9 Septembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Tribunalul Municipal Bucureşti a dispus din nou ştergerea de pe lista de candidaţi la Senat a domnului Ion Iliescu
Sîntem prieteni şi cu nemţii!
Plouă... Cu grevişti ai foamei
 

Vineri, 8 Septembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Popa Tokes refuză dialogul cu un "Om internaţional al anului"
Marian Munteanu, face "un test de pătrundere în Parlament"
 

Joi, 7 Septembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Popa Tokes mai are putere să scrie
Ieri au plecat în Germania înalţi soli creştin-democraţi
Poliţişti din toate ţările puşi pe fugă la Mamaia
Dispariţia unui poet: Dan Deşliu
 

Marţi, 5 Septembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

EDIŢIE SPECIALĂ

TRANZACŢIILE TRANZIŢIEI

ALEGERILE DE LA 11 OCTOMBRIE...

Cu o naivitate specifică democraţiilor tinere şi fragile, românii îşi închipuie că toate nemulţumirile şi privaţiunile lor vor lua sfârşit la 27 septembrie, odată cu alegerea aceluia care - unicul, inconfundabilul - va purcede să-şi pună neîntîrziat în aplicare izbăvitoarele-i platforme şi programe.

Că acest mod de gîndire este eronat, apare evident cel puţin din două puncte de vedere.

Luni, 4 Septembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

LASZLO TOKES INVITAT (la masă) DE ION ILIESCU

 — Fragmente din scrisoarea deschisă a preşedintelui României —

Duminică, 3 Septembrie, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

ROMANIA A EXPORTAT DEŞEURI TOXICE!

  •  O dubioasă acţiune secretă a Guvernului, scoasă la lumină
  •  "Depozitul morţii" — petrolierul "Prahova" încărcat cu 600 de tone de reziduuri chimice deosebit de periculoase a dispărut din portul Sulina
  •  Foşti şi prezenţi miniştri încearcă să-şi decline răspunderea
Marţi, 29 August, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

TRANZACTIILE TRANZITIEI: "The" Stolojan

Sâmbătă, 26 August, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992

DE LA O ZI LA ALTA

SONDAJ DE EXPORT
IRSOP PENTRU REUTER

Opoziţia din România ar putea forma un guvern de coaliţie după scrutinul de luna viitoare, iar preşedintele Ion Iliescu va trebui să facă faţă unei bătălii strinse pentru realegere — indică rezultatele unui sondaj de opinie comandat de agenţia Reuter şi dat publicităţii.

Joi, 24 August, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

DEMOCRAŢII VIN DE LA REPUBLICANI!
UNUL CÎTE UNUL REPREZENTANŢII CONVENŢIEI AU REVENIT ÎN TARĂ DIN SUA CU BAGAJE PLINE DE NOŢIUNI DEMOCRATICE Şl CU ÎNVĂŢĂMINTE DE ULTIMĂ ORĂ DIN CAMPANIA ELECTORALĂ AMERICANĂ

La Budapesta, o abilă „mutare" a lui Laszlo Tokes, care salvează Convenţia: „NU SE POATE TINE UN CONCRES AL ARDELENILOR FĂRĂ ARDELENI!"

Marţi, 22 August, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Tranzactiile tranzitiei: Avertismentul liberal

O nouă schismă în front?

Luni, 21 August, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Teze oficiale la... Festinul panmaghiarismului
Senzaţional! Un bombardier american B24 într-o baltă la Comana!
Vom vinde cereale "în stil" Chicago
Aviaţia militară - S.O.S.!

Duminică, 20 August, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

De la un an la altul: Remember '91!

Interviu cu ES Domingo Schipani, ambasadorul Republicii Orientale Uruguay la Bucuresti:

"Cand pleaca un prieten, lasa un loc gol!"

Vineri, 18 August, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

18 August 1992 * De la o zi la alta
Incidentul de la Constanţa
Ochiul Chişinăului priveşte şaşiu
P.N.Ţ.-CD. Cere aducerea preşedintelui în faţa Parlamentului şi a Curţii Constituţionale

Joi, 17 August, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

.

Marţi, 15 August, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Tranzacţiile, tranziţiei

(DI)VERSIUNEA VERSOIX

Luni, 14 August, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

CRONICA UNEI VIZITE AMÎNATE

Între Sfînta Maria şi... sfîntul aşteaptă

Sâmbătă, 12 August, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Şantajul regal
Etapa a doua de reducere a subvenţiilor - Alegerile s-ar desfăşura pe fondul unor serioase tulburări
 

Vineri, 11 August, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

11 August 1992 * De la o zi la alta
Noua vizită a regelui

Joi, 10 August, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

DE LA O SĂPTĂMÂNĂ LA ALTA

Marţi, 8 August, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

TRANZACŢIILE TRANZIŢIEI

DELIMITĂRI
„Brevetul" asupra termenului aparţine U.D.M.R.-ului care l-a hărăzit unei prodigioase cariere lingvistice odată cu disputa legată de teoriile autonomiste ale secuilor, care n-au fost rejectate din capul locului, cum ar fi fost normal.

Luni, 7 August, 2017 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1992?

Declaraţia Guvernului României

"PROCESUL DE DEMOCRATIZARE DIN ROMÂNIA SE BUCURĂ DE ÎNCREDEREA CONGRESULUI SUA"

Mai e mult, oare, pînă la CLAUZĂ?

Subscribe to Remember 1992