Publicat: 29 Februarie, 2016 - 17:17

PROGRAMUL TEATRULUI EXCELSIOR - MARTIE 2016: 
Vineri, 4 martie, ora 18.00:

BAMBI (Premieră)

după Felix Salten, regia: Attila Vizauer, muzica: Ioan Gyuri Pascu, coregrafia: Vava Ștefănescu

(5-12 ani)

Sâmbătă, 5 martie, ora 19.00:

VIVIEN LEIGH — ULTIMA CONFERINȚĂ DE PRESĂ

Cu Lamia Beligan, regia Liana Ceterchi

(peste 16 ani)

Duminică, 6 martie:

Ora 11.00 — TARÂMUL POVESTILOR

De Stelian Milu, regia Stelian Milu, (3—12 ani)

Ora 19.00 — #TEENSPIRIT

Un spectacol colectiv de: Răzvan Krem ALEXE, Irina ANTONIE, Vlad BĂLAN, Adela BENGESCU, Vlad BÎRZANU, Raluca BOTEZ, Nicholas CAȚIANIS, Sonia DIVILE, Laurențiu DRĂGAN, Ștefania DUMITRU, Maria Teodora FILIP, Sebastian GHIȚĂ, Mihaela KAVDANSKA, Peter KEREK, Maria MITU, Ciprian NEMEȘIU, Teodora Daiana PĂCURAR, Dana ROGOZ, Alina ROTARU, Aurelian STOLERIU, Ovidiu UȘVAT, Iuliana VÎLSAN, Dilmana YORDANOVA

(peste 16 ani)

Luni, 14 martie: Spectacol al Teatrului Excelsior la Palatul Național al Copiilor

Ora 10.30 — VRĂJITORUL DIN OZ

O întâmplare cu muzică de Petre Bokor, după romanul omonim al lui Lyman Frank Baum; regia: Petre Bokor

(3-11 ani)

Marți, 15 martie: Spectacol al Teatrului Excelsior la Palatul Național al Copiilor

Ora 10.30 — DEGEȚICA

Adaptare de Aurel Mitran, după Hans Christian Andersen; regia: Aurel Mitran

(3-10 ani)

Vineri, 18 martie: Spectacol al Teatrului Excelsior la Palatul National al Copiilor

Ora 10.30 — BAMBI

Regia: Attila Vizauer, muzica: Ioan Gyuri Pașcu, coregrafia: Vava Ștefănescu

(5-12 ani)

Sâmbătă, 19 martie, ora 20.00, Sala Studio a Teatrului Excelsior:

INTERZIS SUB 18 ANI

De Mihaela Michailov, regia artistică Lenuș-Teodora Morar

(peste 16 ani)

Duminică, 20 martie:

Ora 11.00 — BAMBI

Regia: Attila Vizauer, muzica: Ioan Gyuri Pașcu, coregrafia: Vava Ștefănescu

(5-12 ani)

Ora 19.00 — 'Grease' (Colegiul Național de Informatică 'Tudor Vianu')

Luni, 21 martie, ora 19.00:

VIVIEN LEIGH — ULTIMA CONFERINȚĂ DE PRESĂ

Cu Lamia Beligan, regia Liana Ceterchi

(peste 16 ani)

Miercuri, 23 martie, ora 10.00:

MAGIA COPILĂRIEI

De Stelian Milu, regia Stelian Milu

(5-15 ani)

Joi, 24 martie:

Ora 10.00 — DEGEȚICA

Adaptare de Aurel Mitran, după Hans Christian Andersen; regia: Aurel Mitran

(3-10 ani)

Ora 19.00 — Trupa Ocaua

Vineri, 25 martie, ora 19.00:

#TEENSPIRIT

Un spectacol colectiv de: Răzvan Krem ALEXE, Irina ANTONIE, Vlad BĂLAN, Adela BENGESCU, Vlad BÎRZANU, Raluca BOTEZ, Nicholas CAȚIANIS, Sonia DIVILE, Laurențiu DRĂGAN, Ștefania DUMITRU, Maria Teodora FILIP, Sebastian GHIȚĂ, Mihaela KAVDANSKA, Peter KEREK, Maria MITU, Ciprian NEMEȘIU, Teodora Daiana PĂCURAR, Dana ROGOZ, Alina ROTARU, Aurelian STOLERIU, Ovidiu UȘVAT, Iuliana VÎLSAN, Dilmana YORDANOVA

(peste 16 ani)

Sâmbătă, 26 martie, ora 20.00, Sala Studio:

INTERZIS SUB 18 ANI

De Mihaela Michailov, regia artistică Lenuș-Teodora Morar

(peste 16 ani)

Duminică, 27 martie, ora 11.00:

— VRĂJITORUL DIN OZ

O întâmplare cu muzică de Petre Bokor, după romanul omonim al lui Lyman Frank Baum; regia: Petre Bokor

(3-11 ani ani)

Miercuri, 30 martie:

Ora 10.00 — 'Cocoșelul neascultător'

De Ion Lucian, regia: Ion Lucian și Victor Radovici

Ora 19.00 — 'MOMO sau Strania poveste despre hoții de timp și copilul care le-a înapoiat oamenilor timpul furat'

Dramatizare după un basm de Michael Ende de Lenuș-Teodora Moraru

Joi, 31 martie:

Ora 10.00 — NEMAIPOMENITELE AVENTURI ALE LUI NILS

Dramatizare de Ion Lucian după celebrul roman al Selmei Lagerlof, regia Mihaela Boboc-Manea

(4-11 ani)

Ora 19.00: THE HISTORY BOYS. POVEȘTI CU PARFUM DE LICEU

De Alan Bennett; traducerea, regia și scenografia: Vlad Cristache

(peste 16 ani)

Biletele se achiziționează de la Casa de bilete a Teatrului Excelsior.