
Conform avizului Comisiei Tehnice de Circulaţie din cadrul Primăriei Municipiului Bucureşti, în data de 04.07.2017, cu ocazia “Zilei Naţionale a Statelor Unite ale Americii”, între orele 17:00 – 24:00, se va restricţiona gradual traficul rutier astfel:
- începând cu orele 17.00, se va restricţiona traficul pe Str. “fără nume” din zona vestică ce face legătura între Bd. Dr. Liviu Librescu şi drumul de servitute (zona sudică a Ambasadei SUA) şi Str. Vasile Gheţie între Bd. Liviu Librescu şi Str. Corneliu Roman;
- începând cu orele 17.00 şi până la orele 24.00, se va restricţiona total traficul pe Bd. Dr. Liviu Librescu de la Piaţa Ion Maier până la intersecţia cu Bd. Agronomiei, str. „fără nume” de la Complexul Rezidenţial între Bd. Dr. Liviu Librescu şi Str. Corneliu Roman, precum şi pe drumul de servitute din zona sudică a ambasadei, de la intersecţia cu Bd. Alexandru Nasta şi Str. Corneliu Roman.
De asemenea, în data de 05.07.2017, orele 08.00 – 23.00, se va restricționa traficul rutier pe breteaua din parcarea Casei Presei Libere, între Bd. Poligrafiei și intrarea în sediul ADP sector 1.
Recomandăm următoarele rute ocolitoare:
- Aleea Privighetorilor – Bd. Alexandru Nasta – Bd. Liviu Librescu – Șos Bucureşti-Ploieşti;
- Șos Bucureşti-Ploieşti – Bd. Liviu Librescu – Bd. Alexandru Nasta – Aleea Privighetorilor.
Solicităm conducătorilor de autovehicule ca în intervalul menţionat să evite deplasarea în zonă, să folosească rutele ocolitoare, să circule cu prudenţă şi să respecte semnalele poliţiştilor rutieri.


