Fanii trupei Red Hot Chili Peppers care nu au reuşit să-şi cumpere bilete în categoria Gold Circle mai au o şansă: capacitatea acestei zone se va suplimenta cu încă 500 de locuri. Decizia a fost luată ca urmare a numărului foarte mare de solicitări primite din partea publicului după epuizarea biletelor puse iniţial în vânzare în această categorie. Trupa Red Hot Chili Peppers va concerta în România pe data de 31 August 2012, pe Arena Naţională.
Biletele pentru concertul Red Hot Chili Peppers s-au pus în vânzare încă din luna Decembrie a anului trecut, în doar câteva zile înregistrându-se mii de comenzi, din mai multe oraşe din România, dar şi din ţări vecine. Categoria Gold Circle a fost prima declarată sold-out, biletele puse iniţial în vânzare în această zonă fiind epuizate în doar câteva săptămâni. "Interesul publicului faţă de acest eveniment a fost evident încă din primele zile după anunţul oficial: categoria Gold Circle a fost sold-out în doar două săptămâni. Prin urmare, am luat în calcul efectuarea unor modificări de ordin logistic astfel încât să putem acomoda încă 500 de fani", a declarat Laura Coroianu, CEO Emagic.
Concertul Red Hot Chili Peppers de la Bucureşti va avea loc pe 31 August 2012, pe Arena Naţională, biletele fiind disponibile online, pe MyTicket.ro, la mai multe categorii de preţuri: 130 (Gazon), 275 (Gold Circle), 155, 185, 215, 265, 305, 375, respectiv 495 RON. Acestea pot fi achiziţionate şi din reţeaua magazinelor Diverta, magazinul Muzica, librăria Mihai Eminescu şi Sala Palatului.
De asemenea, fanii Red Hot Chili Peppers care doresc să urmărească show-ul trupei preferate într-o atmosferă selectă au la dispoziţie un număr limitat de bilete VIP, ce includ cele mai bune locuri din stadion şi o serie întreagă de servicii de cinci stele. Pachetele VIP sunt disponibile la preţul de 1000 de lei şi pot fi comandate doar online, de pe site-ul MyTicket.ro.
Autor: Călin Angheluţă