Cristian Rizea

Vineri, 13 Noiembrie, 2020 - 15:36

Comisia pentru cetatenie si azil propune presedintelui Republicii Moldova, Igor Dodon, respingerea cererii de azil politic inaintata de fostul deputat PSD Cristian Rizea, aflat in procedura de extradare si retinut deoarece fusese dat in urmarire internationala, in urma unei condamnari la patru ani si opt luni de inchisoare cu executare

Vineri, 6 Noiembrie, 2020 - 20:16
Dodon a semnat decretul de retragere a cetățeniei

Fostul parlamentar Cristian Rizea, condamnat in Romania la patru ani si opt luni de inchisoare cu executare, a fost arestat preventiv vineri, 6 noiembrie, printr-un mandat al Judecatoriei Chisinau.

Rizea este urmarit international de autoritatile romane, care au solicitat emiterea unui mandat international de arestare si extradarea acestuia in Romania.

Miercuri, 4 Noiembrie, 2020 - 08:20

Președintele Republicii Moldova, Igor Dodon, i-a retras cetățenia fostului deputat Cristian Rizea, condamnat la București și refugiat la Chișinău. Rizea susține că el este parte a unui proces în Republica Moldova și nu va putea fi retrimis în România.

”Voi face apel la toate instituțiile internaționale, pentru că nu vreau decât să se respecte legile. Dacă rămâne așa, înseamnă că președintele poate retrage cetățenia oricui și asta nu este normal.

Marţi, 3 Noiembrie, 2020 - 16:29
După ce i-a fost retrasă cetățenia

„Președintele Republicii Moldova decretează: ”Se retrage cetățenia Republicii Moldova a domnului Cristian MIHAI (n.red. – noua identitate a lui Cristian Rizea). Prezentul decret intră în vigoare la data publicării”, se arată în documentul oficial.

Vineri, 30 Octombrie, 2020 - 13:01
Spovedania lui Rizea

Anca Alexandrescu: Vreau sa citesc cateva nume de pe lista pe care mi-ai dat-o: primar Rares Mănescu, Dragoș Grigoriu, domnul Nicolae Dumitru, domnul Dorin Cocoș, domnul Răzvan Petrovici, domnul Radu Budeanu, domnul Puiu Popoviciu, domnul Nicolae Bănicioiu, Vlad Stoica, Sebastian Ghiță, George Maior, Tinu Șebeșanu, Andrei Hrebenciuc, domnul Mihai David, Dinu Pescariu. Lista continuă, e lungă, peste 100.

Cristian Rizea și Anca Alexandrescu: Ovidiu Tender, Ovidiu Semenescu, Ilie Năstase, Adrian Năstase și Dan Andronic a fost.

AA: Iata acesti oameni au venit la botezul fiului tau. De ce au vrut sa stea la masa cu tine daca acum vin si spun ca nu e adevarat ce spui, ca sunt inventii, ca esti omul nu stiu cui? Atunci iti cautau prietenia, botezul a fost in 2013, da?

CR: 2 noiembrie, 2013, restaurantul Hotelului Ramada.

AA: Erai un personaj important al high life-ului bucurestean atat economic cat si politic de vreme ce toti s-au inghesuit sa fie la petrecerea ta?

CR: Nu l-ai nominalizat pe domnul Ion Tiriac, cel mai bogat roman. Domnul Ilie Nastase, oamenii din fotbal Borcea, Dumitru Dragomir.

AA: De ce veneau la tine, daca tu nu aveai nimic si nu reprezentai nimic, niciun fel de importanta cum zic acum?

CR: Romanii care ne privesc sunt mult mai inteligenti, ii las pe ei sa raspunda la aceasta intrebare. Ei stiu raspunsul la aceasta intrebare. Nu vreau eu sa-l dau pentru ca nu vreau sa fiu considerat lipsit de modestie, avand un anumit interes. Cand vor vedea personalitatile. Cred eu ca a venit jumatate din produsul intern brut al Romaniei. Firma Straco, domnul Horpos, multi, multi. Insa, ce nu stiu romanii, ca ai vorbit de botezul meu, lucru pe care il devoalez cu subiect si predicat... La botezul meu, in spatele acestei petreceri, s-a parafat o mare afacere, dragi romani. Afacerea de 290 de milioane de euro. Da, da, ati auzit bine. Afacere girata, intermediata de Dragos Dobrescu si Sebastian Ghita, afacere facuta si parafata la Ministerul Transporturilor. Doamna Ramona Mănescu a venit la acea petrecere a mea cu sotul Rareș Mănescu. Si Dragoș Dobrescu e și nașul copiilor familiei Mănescu. La acea petrecere eu nu-l mai invitasem pe actionarul principal al firmei Straco, domnul Adi Horpos care a fost la Barcelona. A platit Tony Blair. Eu nu-l mai invitasem, de ce? Am povestit in episodul cu Vlad Stoica. In 2012, cand Ponta a ajuns la Palatul Victoria , domnul Horpos a venit la mine in baza prieteniei pe care o aveam, deja Tony Blair, Ponta, Barcelona, Banicioiu. Eu l-am adus in preajma celor doi. Ne-am intalnit la el acasa, mi-a explicat afacerea, era vorba despre un consortiu din care facea parte firma Straco, pentru a pune mana pe aceasta lucrare cu bani europeni pentru refacerea unei cai ferate, restructurare, o lucrare, va dati seama.

El mi-a spus „ajuta-ma sa obtin acel contract, du-ma la Ponta!”. I-am aranjat intalnirea, l-am chemat pe Vlad Stoica. In primele zile, cand Victor Ponta era instalat la Palatul Victoria, dupa motiunea de cenzura prin care a cazut guvernul Ungureanu. Ne-am intalnit la terasa French Bakery, pe o terasa pe strada Paris. Vlad Stoica a venit pe jos, eu , Banicioiu si cu Horpos eram acolo.

Am stat acolo, i-am aratat, i-am explicat lui Vlad. Vlad Stoica era seful cancelariei premierului, cel care a fost numit acum 5 zile la ANCOM, cu toate ca am devoalat afacerea asta din care si-a tras milioane de euro. El mi-a zis ”gata, Cristi, o rezolvam”. Ministrul Tansporturilor era Ovidiu Silaghi. Eu aveam o relatie apropiata cu acest Horpos. Ca sa vedeti legatura cu botezul, de ce nu l-am invitat. Eram in 2012. Ne-am dus, am discutat in continuare, am tinut legatura. Horpos spusese ”bai Cristi, merg cu tine ca m-a luat Hrebenciuc cu niste generali vechi din sistem. Mi-au propus sa ma duca la Ponta, dar mi-au cerut comision mai mare si eu stiu ca tu si Banicioiu o rezolvam mai bine”. Ies eu mai bine ca trebuie sa impart la multa lume.

AA: Deci se negocia spaga in oras?

CR: Hrebenciuc ii impusese sa intre, era un consortiu cu FCC (Fomento de Construcciones y Contratas, n.n.), o firma spaniola. Toate firmele astea mari, toti au in spate, nu au venit intamplator in Bucuresti sa faca afaceri. I-au omorat pe romani, i-au mai tinut viata pe astia care au mai acceptat compromisuri si sa intre in asocieri cu ei, gen Straco, iar in rest au omorat firmele romanesti. Ca sa ia ei bani europeni, va dati seama 300 de milioane nu sunt de la bugetul statului. Sunt bani europeni. Si mi-a explicat de ce merge cu mine si nu cu Hrebenciuc. Aia cereau si banii inainte.

Am discutat zilele urmatoare, si ce imi spune prietenul meu Horpos: ne intalnim. In toamna au fost alegeri si a urmat un nou govern USL. Mi-a zis ”ce fac Cristi, ca s-a schimbat acum, a venit Fenechiu, i-am dat lui Silaghi, ne-am vazut , mi-a zis sa vin la Malaga”.

AA: Daduse spaga si problema nu i se rezolvase si isi facea probleme?

CR: Exact, dupa ce Vlad Stoica ii luase un avans… Sebastian Ghita era acolo dupa ce a pus Ponta piciorul in Palatul Victoria. Ghita era nelipsit, venea cu borseta lui neagra, il vedeti in toate pozele. El era acolo cu borseta ca sa controleze tot. Deja baietii astia il tapasera de bani pe Horpos, era saracul, ”imi cer astia”.

Silaghi era speriat si l-a sunat pe asta sa vina tocmai la Malaga, la Marbella, intr-o statiune de lux si baietii astia s-au intalnit, i-a dat banii si asta m-a chemat la el in Cotroceni unde are vila. Si vine Fenechiu - uns cu toate alifiile, stie regula jocului, comisionul, i-a luat pe baietii astia ca se faceau tot fel de contestatii. Li se atribuise, dar erau contestatari. A intrat in combinatie si avocatul Boștină. Unde e vorba de bani intră și el. Relu Fenechiu a venit, stia regula jocului, era profesionist. Boștină era și el in tot si in toate. Avocatul infractorilor e Doru Bostina. Mai era bagat si Dragos Nedelcu cu Bostina.

Trebuie să iei un avocat langa tine, avocatii astia fac un contract de asistenta juridica, de consultanta, si trimis cel mai bun la asa ceva, iar aici Doru Bostina era si el bagat. Baietii astia de pe locul 2, 3 faceau contestatii. Dureaza. Nu poti sa iei avansuri, nu poti sa te apuci de lucrare .Se faceau presiuni, ba austriecii, ba era o alta firma. Le-am scris pe toate in volumul doi. Fenechiu i-a luat pe toti si i-a tapat de bani. Relu Fenechiu e baron, dar stie regula jocului. Moisescu era si el la mijloc. E colegul lor de partid, protectorul lor. Am facut deal-ul – ”domnule, iti dam 4 milioane”. A cerut omul,  problema e ca a cerut spaga inainte, asta e problema la Relu Fenechiu ca sa le aprobe. Ministerul era dat in judecata. Nu era simplu asa. Spun tot - lucrarea, data de atribuire si Relu Fenechiu a luat banii. Asta cu Straco era disperat, luase finantari. Atunci a fost si momentul in care mi-a spus si cu clubul, se blocase financiar, nu mai avea suflu, o ditamai compania de asfaltari, Ghita ii lua banii, il mintea, ”hai ca iti dam maine, a vorbit Victor, e totul stabilit, cu Relu, e totul stabilit. Era guvernul USL. Pe partea aia Dobrescu, ”hai ca am rezolvat cu Crin”. Era totul stabilit.

Miercuri, 28 Octombrie, 2020 - 09:57

Când vine vorba de Căile Ferate din România, realitatea ne arată că statul modernizează prea încet și prea puțin. Practic, ritmul în care se strică este mult mai rapid decât ritmul în care se modernizează ceva. Așa s-a ajuns ca viteza medie cu care circulă trenurile să fie de 30-40 de kilometri la oră. Starea liniilor variază de la „deplorabilă la rezonabilă”, se arată într-un studiu realizat recent de Autoritatea pentru Reformă Feroviară. Însă, de-a lungul anilor, deși statul a avut la dispoziție fonduri europene, lucrările au mers greu.

Marţi, 27 Octombrie, 2020 - 22:03
Fugarul Rizea la Realitatea TV, din Moldova

Cristian Rizea: Da. Intr-adevar e celebrul Grup Monaco, constituit in urma cu multi ani, cam in 2003-2004 s-a facut acest grup odata cu….faptul ca si-au luat anumiti oameni, membrii din acest grup, si-au luat rezidenta in acea perioada in Principatul Monaco. Si pot sa va spun ca cel care este liderul informal, daca vreti, al acestui grup, este Dragoș Dobrescu. Sau miliardarul fara chip.

AA: Dar e foarte important sa precizam de la inceput...acest Grup de la Monaco (GM) are legaturi cu statul paralel (SP)?

CR: Da.. deci hai s-o luam cu inceputurile. In 2003-2004, cand Traian Basescu era la PMB (Primaria Municipiului Bucuresti, n.n.) si atunci s-au facut cele mai spectaculoase retrocedari cu acte false. Principalii beneficiari erau aceasta retea patronata de Dragoș Dobrescu, oameni care si-au permis ulterior, pentru ca au acumulat bani foarte multi, foarte multi, acte false... Procuri false. Nume de mostenitori trecute in fals cu ajutorul unor notari publici. Toate acestea acceptate de Basescu ca primar general. Am documente semnate de Basescu, sa stiti, cu semnatura sa ca primar general.

AA: Deci ai dovezi in acest sens...

CR: Da! Bineinteles, vorbim pe documente aici. Nu putem vorbi din auzite. Aici exista documente pentru toate lucrurile astea. Dar baietii astia au acumulat niste averi colosale, deci romanii cred ca ne privesc...imi mai transmit mesaje pe Facebook. Sute de romani. Si raman uimiti de sumele despre care eu vorbesc acolo si ei se gandesc la ziua de maine, ca n-au ce pune pe masa copiilor a doua zi.

AA: Da-ne cateva exemple, pentru ca sigur acum telespectatori se vor duce sa citeasca, cei care n-au citit inca „Spovedania lui Cristian Rizea”, primul volum. Dar hai sa dam cateva exemple. Despre ce sume e vorba?

CR: Eu va spun doar atat. Eram in acei ani, in care am ajuns si eu pe la Monaco, si baietii astia ii vedeam, la prima mea imagine cu ei....a fost la Saint Tropez, la discoteca VIP patronata de un personaj cunoscut in Franta, Jean Roch, e un amic de-al meu pot sa spun, ne cunoastem foarte bine. Este un om din showbizul francez, si acolo, acesti baieti. Vorbesc de Dragoș Dobrescu, Cosmin Băncăcean, Dragoș Săvulescu, acest trio inbatabil in retrocedarile din Bucuresti....

AA: Fugarul Săvulescu! Fac precizarea...da?

CR: Eh..stai linistita, e in Sardinia la Porto Cervo, n-aveti nicio problema. Sta bine...Intr-o vila de 8.000 de euro pe luna, deci nu va faceti problem, un iaht pe masura, de vreo 32 de metri, stiu toate aceste lucruri. Va dati seama ca exista oameni si pe acolo. Si acesti baieti  plateau nota de plata la vremea aceea de 100...intr-o suta si 120.000 de euro pe seara. Deci, Anca, sa ne intelegem. Si stimati telespectatori. Acele note erau doar pentru niste sticle de sampanie sau de whisky, pentru o seara. Eu am ramas siderat, pentru ca mai cunosteam un singur consummator. Fiind frecvent pe Coasta de Azur, rivalizau aceste mese ale smecherilor din GM (Grupul Monaco, rivalizau doar cu cele ale unui cetatean iranian cautat de multa lume din...de multe agentii guvernamentale. Omul e de fapt apatrid, traieste pe un iaht foarte luxos in afara, daca vreti, statelor unde e cautat. Un om foarte bogat, ale carui note de plata ajungeau la sume de 500.000 de euro pe seara. In acel club, deci astea.

AA: Cristian Rizea, cum puteau??

CR: Deci oamenii stateau pe iahturi la Cannes, povestea chiar Dobrescu cum se trezeau din betie dimineata... Sunau avocatii sau  cei  care aveau ei sageti in diverse afaceri de genul asta si le mai ziceau: „au mai intrat 4 milioane de euro, au mai intrat 3 milioane de euro..”

AA: Cristian Rizea, vreau sa facem precizarea ca Dragoș Dobrescu este nasul baietelului tau, asa este?

 

CR: Da, exact, lumea trebuie sa stie pentru ca int-adevar am spus si in primul meu volum…  Dragos Dobrescu mi-a fost...si aici e o greseala pe care eu mi-o asum, sper ca baietelul meu sa ma ierte atunci cand va fi mare, am spus-o. Poate doar apropierea de la vremea respectiva, ca avea si el un baietel un pic mai mare decat al meu, a facut ca sa avem aceasta legatura, daca vreti, in fata lui Dumnezeu. Din pacate si el a fost unul din cei care, in momentul in care acest Stat Paralel, acest sistem ocult care conducea Romania... mi-a distrus viata. A fost unul din cei care mi-au intors spatele si s-a uitat in alta parte, cu toate ca el este protejat foarte bine de acel sistem. Iar atunci cand el a fost intrebat, stiu foarte bine aceste lucru, de niste baieti din aceasta structura secreta a Romaniei, a spus ca nu e nici o problema, nu ma inteerseaza de el. Da?! Or... atat conteaza un legamant in fata lui Dumnezeu de Dragos Dobrescu (DD) si o sa aflati in volumul 2 ca acest om nu are nimic sfant in el. O sa vorbesc de o relatie pe care el a avut-o, extraconjugala, cu o femeie careia, sotia unui renumit politician, ea un politician renumit in Romania, carora le-a botezat copiii Dragos Dobrescu. Iar el a avut o relatie extraconjugala chiar cu mama celor 2 copii botezati de el.

Duminică, 7 Iunie, 2020 - 00:00

Am citit si rascitit „Spovedania lui Rizea” lansata pe internet cu circa o luna in urma de catre fostul deputat PSD Cristian Rizea, condamnat definitiv pentru fapte de coruptie si fugit in Republica Moldova, unde a obtinut cetatenia statului romanesc de dincolo de Prut. Fostul parlamentar, destul de anost si anonim ca politician, altfel un individ alunecos si sulfuros,  face in cartea sa  o serie de dezvaluiri punctuale si interesante despre coruptia din clasa politica, din administratia publica, din lumea afacerilor si din serviciile secrete.

Sâmbătă, 6 Iunie, 2020 - 10:00

Am citit și răscitit „Spovedania lui Rizea”, lansată pe internet cu aproximativ o lună în urmă, de către fostul deputat PSD Cristian Rizea, condamnat definitiv pentru fapte de corupție și fugit în Republica Moldova, unde a obținut cetățenia statului românesc de dincolo de Prut. Fostul parlamentar, destul de anost și anonim ca politician, altfel un individ alunecos și sulfuros, face în cartea sa o serie de dezvăluiri punctuale și interesante despre corupția din clasa politică, din administrația publică, din lumea afacerilor și din serviciile secrete.

Duminică, 3 Mai, 2020 - 11:12
Cristian Rizea, milionarul din garsonieră, cu Ferrari

„Magistraţii de la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie au pronunţat sentinţa, în primă instanţă, în dosarul în care fostul deputat Cristian Rizea este acuzat de trafic de influenţă, spălare de bani şi influenţarea declaraţiilor. El a fost condamnat la 4 ani şi 8 luni închisoare şi 2 ani pedeapsa complementară a interzicerii drepturilor. În plus, i se confiscă echivalentul în lei, la cursul BNR de la data punerii în executare, suma de 300.000 euro. Decizia nu e definitivă.

În acelaşi dosar a fost judecat și Lucian Colţea, cetăţean american, acuzat de săvârşirea infracţiunilor de cumpărare de influenţă şi spălare de bani în formă continuată, el fiind condamnat la 2 ani închisoare, cu suspendare.

Iată minuta ședinței de judecată:

”1291/1/2016 - I. În baza art.386 alin.1 Cod procedură penală, schimbă încadrarea juridică a faptelor reţinute în sarcina inculpatului Rizea Cristian, după cum urmează:

- din infracţiunea prevăzută de art. 291 Cod penal, rap. la art. 6 şi 7 alin.1 lit. a din Legea nr. 78/2000, cu aplic. art. 5 Cod penal, în infracţiunea prevăzută de art. 257 Cod penal 1969, rap. la art. 6 din Legea 78/2000 (în varianta în vigoare la momentul săvârşirii faptei) cu aplic. art. 5 Cod penal;

- din infracţiunile prevăzute de art.272 alin.1 Cod penal (două fapte), în infracţiunea prevăzută de art. 272 alin. 1 Cod penal cu aplic. art. 35 alin. 1 Cod penal. În baza art.257 Cod penal 1969, rap. la art. 6 din Legea 78/2000 cu aplic. art. 5 Cod penal, condamnă pe inculpatul Rizea Cristian (...), pentru săvârşirea infracţiunii de trafic de influenţă, la pedeapsa de 3 ani închisoare şi 2 ani pedeapsa complementară a interzicerii drepturilor prev. de art. 64 lit. a teza a II-a şi lit. b Cod penal 1969. Face aplicarea dispoziţiilor art.71, 64 lit.a teza a II-a şi lit. b Cod penal 1969.

În baza art. 29 alin.1 lit. b din Legea nr. 656/2002 cu aplic. art.35 alin. 1 Cod penal, condamnă pe acelaşi inculpat, pentru săvârşirea infracţiunii de spălare de bani, la pedeapsa de 3 ani închisoare şi 2 ani pedeapsa complementară a interzicerii drepturilor prev. de art. 66 alin. 1 lit. a, b Cod penal. Face aplicarea dispoziţiilor art. 65 Cod penal cu referire la art. 66 alin. 1 lit. a, b Cod penal.

În baza art.272 alin.1 Cod penal, cu aplic. art.35 alin.1 Cod penal, condamnă pe acelaşi inculpat, pentru săvârşirea infracţiunii de influen?area declara?iilor, la pedeapsa de 2 ani închisoare şi 1 an pedeapsa complementară a interzicerii drepturilor prevăzute de dispoziţiile art. 66 alin. 1 lit. a, b Cod penal. Face aplicarea dispoziţiilor art. 65 Cod penal cu referire la art. 66 alin. 1 lit. a, b Cod penal.

În baza art. 38 alin.1 Cod penal şi art.39 alin.1 lit. b Cod penal, aplică pedeapsa cea mai grea, aceea de 3 ani închisoare, la care adaugă un spor de 1 an şi 8 luni închisoare, urmând ca inculpatul Rizea Cristian să execute, în final, pedeapsa de 4 ani şi 8 luni închisoare şi 2 ani pedeapsa complementară a interzicerii drepturilor prevăzute de dispoziţiile art. 66 alin. 1 lit. a, b Cod penal, stabilită în condiţiile art. 45 alin. 3 lit. a Cod penal. Face aplicarea dispoziţiilor art. 65 Cod penal cu referire la art. 66 alin.1 lit. a, b Cod penal.

II. În baza art. 61 din Legea nr. 78/2000 cu aplic. art. 74 alin. 2 Cod penal 1969, în referire la art.76 alin.1 lit.d Cod penal 1969 şi art. 5 Cod penal, condamnă pe inculpatul Colţea Lucian (...), pentru săvârşirea infracţiunii de cumpărare de influenţă, la pedeapsa de 1 an şi 6 luni închisoare. Face aplicarea dispoziţiilor art. 71, 64 lit. a teza a II-a şi lit. b Cod penal 1969. În baza art. 29 alin.1 lit. b din Legea nr. 656/2002 cu aplic. art. 41 alin. 2 Cod penal 1969 şi art. 74 alin. 2 Cod penal 1969, în referire la art. 76 alin. 1 lit. c Cod penal 1969 şi art.5 Cod penal, condamnă pe inculpatul Colţea Lucian, pentru săvârşirea infracţiunii de spălare de bani, la pedeapsa de 2 ani închisoare. Face aplicarea dispoziţiilor art. 71, 64 lit. a teza a II-a şi lit. b Cod penal 1969.

În baza art. 33 lit. a Cod penal 1969 şi art. 34 alin. 1 lit. b Cod penal 1969, contopeşte pedepsele aplicate, urmând ca inculpatul Colţea Lucian să execute pedeapsa cea mai grea, aceea de 2 ani închisoare. Face aplicarea dispoziţiilor art. 71, 64 lit. a teza a II-a şi lit. b Cod penal 1969.

Luni, 18 Martie, 2019 - 14:00

Magistraţii Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie au stabilit, luni, că se menţine pedeapsa de patru ani şi opt luni de închisoare cu executare dispusă în primă instanţă în cazul fostului deputat Cristian Rizea. Decizia de luni este definitivă. 
 

Luni, 4 Februarie, 2019 - 15:05

Fostul deputat Cristian Rizea nu s-a prezentat luni la instanţa supremă, unde avea pe rol dosarul în care a fost condamnat în primă instanţă la 4 ani şi 8 luni închisoare, iar avocatul său a anunţat că acesta nu are un domiciliu stabil, are probleme cu banii şi că ultima dată se afla în SUA.

Luni, la Inalta Curte de Casaţie şi Justiţie, a avut loc primul termen al apelului în care fostul deputat Cristian Rizea a fost condamnat la 4 ani şi 8 luni închisoare cu executare pentru trafic de influenţă, spălare de bani şi influenţarea declaraţiilor.

Joi, 7 Decembrie, 2017 - 17:47

Fostul deputat Cristian Rizea a fost condamnat, joi, de Înalta Curte de Casație și Justiție la 4 ani și 8 luni închisoare cu executare pentru săvârșirea infracțiunilor de trafic de influență.

Cristian Rizea a primit 3 ani pentru spălare de bani, 3 ani pentru trafic de influență și 2 ani pentru infracțiunea de influențare a declarațiilor. Pedepsele au fost contopite și la condamnarea cea mai grea de 3 ani a fost adăugat un spor de 1 an și 8 luni închisoare.

Reamintim comunicatul de presa al DNA din data de 22 martie 2016 pe acest subiect:

Subscribe to Cristian Rizea