Fotbal: Egal de infarct între Unirea Urziceni şi Dinamo

Meciul dintre Unirea Urziceni şi Dinamo, derbiul etapei a 24-a a Ligii I la fotbal, s-a încheiat cu un rezultat mai rar întâlnit, 4-4.

Cele două formaţii au avut un început fulminant de meci, în minutul 9 scorul fiind deja 2-2.

Onofraş a deschis scorul încă din primele secunde ale partidei, dar oaspeţii au egalat în minutul 5, după ce Bruno Fernandes nu s-a înţeles cu propriul portar şi a trimis în propria poartă.

Dinamo a făcut 2-1 în minutul 7, graţie unui gol marcat de Andrei Cristea, şut de la circa 16 metri, dar Unirea a egalat în minutul 9, când Semedo a înscris cu o execuţie aproape asemănătoare.

În minutul 16 Dinamo putea marca din nou, dar şutul lui Torje a zguduit transversala porţii adverse.

Torje a punctat până la urmă în minutul 48, cu un şut în diagonală, iar Andrei Cristea a ridicat scorul la 4-2 pentru Dinamo, după ce a transformat un penalty obţinut tot de el.

Bilaşco a redus din diferenţă în minutul 70, dintr-un penalty obţinut tot de el, şi a egalat la ultima fază a meciului, când fundaşii dinamovişti au uitat să-l marcheze la trei-patru metri de poarta lui Curcă.

În urma acestui rezultat, Dinamo a ratat posibilitatea de a urca pe primul loc.