30 noiembrie 2021

Audierile din cadrul comisiilor permanente ale Camerei Deputaților și Senatului (24 noiembrie 2021)

Distribuie pe rețelele tale sociale:

Repartizarea candidaților propuși de către Prim-ministrul desemnat, Nicolae CIUCĂ, la funcția de membru al Guvernului, pentru audierile din cadrul comisiilor permanente ale Camerei Deputaților și Senatului din 24 noiembrie 2021.

 

 

Nr. crt Numele, prenumele și functia Comisiile Camerei Deputatilor Comisiile Senatului (nr. de membri) Ora audierii Locul audierii
1 LUCIAN ROMAȘCANU,

Ministrul Culturii

Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă Comisia pentru cultură și media 10.00 – 10.45 Camera Deputaților, Corp A2, Etaj P1,               Sala Barbu Catargiu
2 ADRIAN CHESNOIU,

Ministrul Agriculturii și Dezvoltarii Rurale

Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice Comisia pentru agricultură, industrie alimentara și dezvoltare rurală 10.00 – 10.45 Camera Deputaților, Corp B4, Etaj 1,                      Sala 29
3 EDUARD NOVAK,

Ministrul Sportului

Comisia pentru tineret si sport Comisia pentru învățământ, știința, tineret și sport 10.00 – 10.45 Camera Deputaților, Corp B4, Etaj 3,                 Sala 3150
4 SORIN CÎMPEANU,

Ministrul Educatiei

Comisia pentru învățământ Comisia pentru învățământ,                    tineret și sport 11.00 – 11.45 Camera Deputaților, Corp B4, Etaj 3,                   Sala 3150
5 CSEKE ATTILA,

Ministrul Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației

Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului Comisia pentru administrație publică 11.00 – 11.45 Camera Deputaților,

Corp C3, etaj P,        Sala Nicolae Bălcescu

6 ADRIAN CÂCIU,

Ministrul Finantelor

Comisia pentru buget, finanțe și bănci Comisia pentru buget, finanțe, activitate bancară și piață de capital 11.00 – 11.45 Camera Deputaților, Corp B2, Etaj 6,                Sala 6115
7 CĂTĂLIN PREDOIU,

Ministrul Justitiei

Comisia juridică, de disciplină și imunitati

Comisia pentru constitutionalitate

Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții

Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale

Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunități și validări

Comisia pentru constituționalitate

Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea coruptiei și petitii

Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte și minorități

11.00 – 11.45 Camera Deputaților, Corp C3, Etaj P1               Sala Mihai Viteazul
8 FLORIN ROMAN,

Ministrul Cercetarii, Inovarii si Digitalizarii

Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor

Comisia pentru știința și tehnologie

Comisia pentru comunicații si tehnologia informației

Comisia pentru știinta, inovare și tehnologie

12.00 – 12.45 Camera Deputaților, Corp C3, Etaj P1,                      Sala Mihai Viteazul
9 SORIN GRINDEANU,

Ministrul Transporturilor si Infrastructurii

Comisia pentru transporturi și infrastructură Comisia pentru transporturi și infrastructură 12.00 – 12.45 Camera Deputaților, Corp C2, Etaj P,                 Sala Drepturile Omului
10 DAN VÎLCEANU,

Ministrul Investitiilor si Proiectelor Europene

Comisia pentru afaceri europene Comisia pentru afaceri europene 12.00 – 12.45 Camera Deputaților,

Corp B2, etaj P,         Sala President

11 ALEXANDRU RAFILA,

Ministrul Sănătății

Comisia pentru sănătate și familie Comisia pentru sănătate publică 12.00 – 12.45 Camera Deputaților, Corp B2, Etaj 2,                Sala 5
12 BOGDAN AURESCU,

Ministrul Afacerilor Externe

Comisia pentru politică externă

Comisia pentru comunitățile de români din afara granițelor țării

Comisia pentru politica externa

Comisia pentru comunitățile de români din afara granițelor țării

12.45 – 13.30 Senat,

Corp B1, Etaj P1                  Sala Dimitrie Cantemir

13 TANCZOS BARNA,

Ministrul Mediului, Apelor si Padurilor

Comisia pentru mediu și echilibru ecologic Comisia pentru mediu

Comisia pentru ape, păduri, pescuit si fond cinegetic

12.45 – 13.30 Camera Deputaților, Corp B1, Etaj 3,                 Sala 3046 – Belvedere
14 VIRGIL POPESCU,

Ministrul Energiei

Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare                                     Comisia pentru industrii și servicii Comisia economică, industrii și servicii

Comisia pentru energie, infrastructura energetică și resurse minerale

12.45 – 13.30 Senat,                                   Corp C2, Etaj P1,              Sala Avram Iancu
15  

FLORIN SPĂTARU,

Ministrul Economiei

 

Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare

Comisia pentru industrii și servicii

Comisia economică, industrii și servicii

Comisia pentru energie, infrastructură energetică și resurse minerale

16.30 – 17.10 Senat,

Corp C2, Etaj P1,                Sala Avram Iancu

16 MARIUS BUDĂI,

Ministrul Muncii și Protectiei Sociale

Comisia pentru muncă și protecție socială

Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați

Comisia pentru muncă, familie și protecție socială

Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte și minorități

16.30 – 17.10 Camera Deputaților, Corp C3, Etaj P1               Sala Mihai Viteazul
17 VASILE DÎNCU,

Ministrul Apărării Naționale

Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională 16.30 – 17.10 Camera Deputaților, Corp B4, Etaj 5,                  Sala 5156
18 LUCIAN BODE,

Ministrul Afacerilor Interne

Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională 17.10 – 17.45 Camera Deputaților, Corp B4, Etaj 5,                 Sala 5156
19 GABRIELA FIREA,

Ministrul Tineretului și Familiei

Comisia pentru tineret si sport

Comisia pentru muncă și protecție socială

 

Comisia pentru învățământ, știința, tineret și sport

Comisia pentru muncă, familie și protecție socială

17.10 – 17.45 Camera Deputaților, Corp C3, Etaj P1               Sala Mihai Viteazul
20 DANIEL CADARIU, Ministrul Intreprinderilor mici și mijlocii și Turismului Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare

Comisia pentru industrii și servicii

Comisia economică, industrii și servicii 17.10 – 17.45 Senat,

Corp C2, Etaj P1,                Sala Avram Iancu