Publicat: 12 Iunie, 2014 - 17:03
Share
Cupa Mondiala Brazilia 2014

Vă prezentăm calendarul Cupei Mondiale Brazilia 2014, ce se va desfăşura din 12 iunie până pe 13 iulie. Sunt listate toate meciurile din grupe, orele partidelor din grupe, dar si tabloul fazei finale, cu optimi, sferturi, semifinale si finala.

Joi, 12 iunie

23:00: Brazilia - Croatia 3-1 (Grupa A)

Vineri, 13 iunie

19:00: Mexic - Camerun 1-0 (Grupa A)
22:00: Spania - Olanda 1-5 (Grupa B)
1:00: Chile - Australia 3-1 (Grupa B)

Sambata, 14 iunie

19:00: Columbia - Grecia 3-0 (Grupa C)
22:00: Uruguay - Costa Rica 1-3 (Grupa D)
1:00: Anglia - Italia 1-2 (Grupa D)
4:00: C. de Fildes - Japonia 2-1 (Grupa C)

Duminica, 15 iunie

19:00: Elvetia - Ecuador 2-1 (Grupa E)
22:00: Franta - Honduras 3-0 (Grupa E)
1:00: Argentina - Bosnia 2-1 (Grupa F)

Luni, 16 iunie

19:00: Germania - Portugalia 4-0 (Grupa G)
22:00: Iran - Nigeria 0-0 (Grupa F)
1:00: Ghana - SUA 1-2 (Grupa G)

Marti, 17 iunie

19:00: Belgia - Algeria 2-1 (Grupa H)
22:00: Brazilia - Mexic 0-0 (Grupa A)
1:00 Rusia - Coreea de Sud 1-1 (Grupa A)

Miercuri, 18 iunie

19:00 Australia - Olanda 2-3 (Grupa B)
22:00 Spania - Chile 0-2 (Grupa B)
1:00: Camerun - Croatia 0-4 (Grupa A)

Joi, 19 iunie

19:00: Columbia -C. de Fildes 2-1 (Grupa C)
22:00 Uruguay - Anglia 2-1 (Grupa D)
1:00: Japonia - Grecia 0-0 (Grupa C)

Vineri, 20 iunie

19:00: Italia - Costa Rica 0-1 (Grupa D)
22:00: Elvetia - Franta 2-5 (Grupa E)
1:00: Honduras - Ecuador 1-2 (Grupa E)

Sambata, 21 iunie

19:00: Argentina - Iran 1-0 (Grupa F)
22:00: Germania - Ghana 2-2 (Grupa G)
1:00: Nigeria - Bosnia 1-0 (Grupa F)

Duminica, 22 iunie

19:00: Belgia - Rusia 1-0 (Grupa H)
22:00 Coreea de Sud-Algeria 2-4 (Grupa H)
1:00: SUA - Portugalia 2-2 (Grupa G)

Luni, 23 iunie

19:00: Australia - Spania 0-3 (Grupa B)
19:00: Olanda - Chile 2-0 (Grupa B)
23:00: Camerun - Brazilia 1-4 (Grupa A)
23:00: Croatia - Mexic 1-3 (Grupa A)

Marti, 24 iunie

19:00: Italia - Uruguay 0-1 (Grupa D)
19:00: Costa Rica - Anglia 0-0 (Grupa D)
23:00: Japonia - Columbia 1-4 (Grupa C)
23:00: Grecia - C. de Fildes 2-1 (Grupa C)

Miercuri, 25 iunie

19:00: Nigeria - Argentina 2-3 (Grupa F)
19:00: Bosnia - Iran 3-1 (Grupa F)
23:00: Honduras - Elvetia 0-3 (Grupa E)
23:00: Ecuador - Franta 0-0 (Grupa E)

Joi, 26 iunie

19:00: SUA - Germania 0-1 (Grupa G)
19:00: Portugalia - Ghana 2-1 (Grupa G)
23:00: Coreea de Sud - Belgia 0-1 (Grupa H)
23:00: Algeria - Rusia 1-1 (Grupa H)

Sambata, 28 iunie

19:00: Brazilia - Chile 3-2 (1-1) (optimi)
23:00: Columbia - Uruguay 2-0 (optimi)

Duminica, 29 iunie

19:00: Olanda - Mexic 2-1 (optimi)
23:00: Costa Rica - Grecia 5-3 (1-1) (optimi)

Luni, 30 iunie

19:00: Franta - Nigeria 2-0 (optimi)
23:00: Germania - Algeria 2-1 (dupa prelungiri) (optimi)

Marti, 01 iulie

19:00: Argentina - Elvetia 1-0 (optimi)
23:00: Belgia - SUA 2-1 (optimi)

Vineri, 04 iulie

19:00 Franta vs. Germania (sferturi 1)
23:00 Brazilia - Columbia (sferturi 2)

Sambata, 05 iulie

19:00 Argentina vs. Belgia 1-0 (sferturi 3)
23:00 Olanda - Costa Rica 0-0 (4-3) (sferturi 4)

Marti, 08 iulie

23:00 Brazilia - Germania 1-7 (semifinale)

Miercuri, 09 iulie

23:00 Argentina - Olanda 0-0 (4-2) (semifinale)

Sambata, 12 iulie

23:00 Brazilia - Olanda 0-3

Duminica, 13 iulie

22:00 Germania - Argentina 0-0 (1-0)