Luni, 16 Septembrie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

Un control şl, din condei, piere criza de ulei

Ciorile au pus stăpânire pe Cişmigiu

Un pic mai bine pentru Bucureşti - Camioanele si angrosiştii nu vor mai călca prin centru

Spargerea de la de­pozitul de muniţii al UM 01842 — Titu a determinat M.Ap.N. să ia măsuri drastice de control

Gura lumii

Asasinul chinezilor din geamantane-capturat

Sâmbătă, 14 Septembrie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

Puterea şl opoziţia şi-au disputat aprig "mingea": poate fi dezbătut sau nu mesajul prezidenţial?

Banca naţionala loveşte lumea interlopă

La Fundeni, o premieră: inaugurarea sălii de operaţii pe cord deschis 

Vineri, 13 Septembrie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

Azi dimineaţă, din cauza gâlcevii din Parlament, circa o oră şeful statului a aşteptat să i se dea cuvântul!

Ministrul apărării de la Ankara, ne anunţă la Bucureşti turcii vin numai ca prieteni

Gura lumii (Informaţii pentru care nu băgăm mâna în foc) 

Joi, 12 Septembrie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

Ministrul transporturilor, dl Aurel Novac, prins „la înghesuială" în trenul Intercity

Bordel în buricul capitalei

Eugen Dijmărescu produce o furtună într-un pahar cu apă

Gura lumii

Săptămâna politică -  Puciul ratat din P.D.

Cinci ziarişti des­pre libertatea pre­sei

Marţi, 10 Septembrie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

Tranzacţiile tranziţiei - Infuzia de nimic

O c(l)auză câştigată

Luni, 9 Septembrie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

Dispusă să ne dea o mână de ajutor - Franţa se oferă ca mediator al relaţiilor româno-ungare

Kilimanjaro, cucerit de cinci romani

Ion Iliescu va traversa Atlanticul

Duminică, 8 Septembrie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

Directorul Spitalului „Elias", dr. Alexandru Leu, declară „Dacă preşedintele ar fi fost grav bolnav, i-aş fi spus"

Tansu Ciller - Doamna Iatagan

Urmaşul lui Talleyrand Ia Bucureşti:

A murit "Shogunul"

Gura lumii

Sâmbătă, 7 Septembrie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu două un sfert de secol, în 1994?

Directorul Spitalului „Elias", dr. Alexandru Leu, declară: „Transparenţa trebuie să fie totală când e vorba de sănătatea oamenilor politici"

Şeful Vămii Giurgiu şl a cântărit subalternii

Vineri, 6 Septembrie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

În sezonul politic de toamnă se anunţă o lovitură de teatru

Răfuială intre mafiile asiatice

După un an de „clauză", cu mândrie raportăm

Întrucât la Budapesta pretenţiile UDMR n-au făcut obiectul discuţiilor Dl Meleşcanu are tratatul politic in buzunar
Gura lumii

Joi, 5 Septembrie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

Înainte de a decola spre Budapesta, Teodor Meleşcanu declară pentru „Libertatea"

De la o săptămână la alta

 Echipa prezidenţială în faţa noului sezon competiţional - Cei patru evanghelişti sunt... cinci

Americanii ne-au prelungit clauza !

Vama Giurgiu — O ruşine naţională!

Marţi, 3 Septembrie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

TRANZACŢIILE TRANZIŢIEI - POLITIZAREA ISTORIEI CONTINUĂ

CERBUL DE AUR -  Feeria nocturnă a muzicii

SUB-IDEOLOGIA

Julia Roberts - seducătoarea

Luni, 2 Septembrie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

 

Corespondenţă de la trimisul nostru special

Festivalul Internaţional "Cerbul de Aur“

SUEDEZA ZIA ŞI-A ALES SINGURĂ MELODIA CE A FĂCUT-O PE MAMA El SĂ DANSEZE

Fostul baterist al grupului „Phoenix", Ovidiu Lipan, alias Ţăndă­rică (primul din dreapta), va cânta la Braşov sub culorile Germaniei

După ce i-am văzut în ajun de ce sunt în stare, bulgăroaica Nadia Boteva, americanul Worthy Davis, finlandezii Caron şi Joy Day şi pe indonezianul Edo Kondolongit, a doua seară a festivalului nu a scos la rampă vedete, dar a entuziasmat publicul.

Duminică, 1 Septembrie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

Ion Iliescu este aşteptat, astăzi, la serviciu

O pâine costă de 100 de ori mai mult ca în ’89
De 1500 de ori mai scump!

Sâmbătă, 31 August, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

De la trimisul nostru special Un "Cerb" de 900 000 de dolari

Ministerul de Finanţe ne-a copt-o

Cel mai notoriu criminal al secolului declară

Vineri, 30 August, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

Banii mei, banii mei, ce-a făcut Stoica cu el?

Culmea absurdului

Capitala - în criză de ulei

Marţi, 27 August, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

Dosarele comunismului - Colectivizarea agriculturii

Interviul de sâmbătă: Horia Andreescu

PRM: Vrem la guvernare!

Exotica Madonna

Cerbul de Aur '94

Luni, 26 August, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

Ministerul nostru de Externe şl Ambasada româna de la Budapesta dorm în cizme

Crin Halaicu dă în judecată Guvernul

Reşedintele e sănătos, dar nu mai pleacă în Asia

Ioan stoica, omul care a jonglat cu 1467 de miliarde, ar trebui să fie bucuros să rămână in arest

K.O. În sfârşit, Curtea de Conturi a României va trece Ia verificarea pa­trimoniului flotei, lucru care pre mulţi va băga la apă.

Duminică, 25 August, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

Ultima oră - SUA au un nou ambasador la Bucureşti

Comunitatea evreiască din Budapesta a reprimit un tezaur valorând 200 milioane dolari!

LaBucureşti a fost amorsată bomba "Caritas" Ioan Stoica, reţinut pentru anchetă la Inspectoratul General al Poliţiei

Se va inaugura a 40-a staţie de metrou: "Piaţa Gorjului" 

Sâmbătă, 24 August, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

Transformate în depozit, halele Obor pompează bani in "Cico" s.a

Procesul "Celesta" riscă să devină o parodie

Tragicomedie de tranziţie în trei acte marea brambureală sindicală

În cinstea zilei de 23 august - Fotbaliştii noştri au jucat ca la "Daciadă"

Vineri, 23 August, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

O sărbătoare revăzută şl adăugită

O familie cu opt copii este aruncată în stradă

Vicepreşedintele P.U.N.R., Ioan Gavra, declară pentru "Libertatea"

Joi, 22 August, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

Firma Bouygues - Incapacitate de plată sau dispreţ?

Consolidarea unei forţe capabile să conducă în politica românească o linie social-democrată" - ne-a declarat dl Petre Roman, preşedintele Partidului Democrat

Victime ale dublului asasinat din strada Ion Neculce

Marţi, 20 August, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

Cerbul de aur '94

Tranzacţiile tranziţiei - Fantoma securităţii

Liza Minnelli - într-o nouă premieră

Un politician pentru toate sezoanele

Razvan Theodorescu - "Audiovizualul este un abator"...

Luni, 19 August, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

Remanierea guvernamentală s-a produs

Academia de la Chişinău nu recunoaşte "limba moldovenească"

Brigitte Bardot îl acuză pe premierul văcăroiu că în România se manifestă "cruzime fată de animale!"

Duminică, 18 August, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994

Afaceri dubioase cu vize pentru Canada

O crimă "anchetată" după 2000 de ani

Dl Sergiu Cunescu, preşedintele P.S.D.R.

Sergiu Nicolaescu... "suspendat" din funcţia de director de studio 

Sâmbătă, 17 August, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

 

Fotbalul românesc se renovează la 85 de ani

PRIMA SUPERCUPĂ - PRIMA "MOARTE SUBITĂ"


Invitat Ia aniversarea F.R. Fotbal

GUNTHER NETZER, fosta vedetă A FOTBALULUl GERMAN, A CÂŞTIGAT LA CAZINOUL DE LA "INTER" 33.000 DE DOLARI...

...IAR IMPRESARUL BECALI A PIERDUT 10.000!


Vor fi blocate mâine, aeropor­turile? Ministrul transporturi­lor, Aurel Novac, nu a reuşit să stingă conflictul de muncă.

Amănunte în pag. a III-a — CRO­NICA EVENIMENTELOR ANUNŢATE.

 

Joi, 15 August, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

Concurenţă neloială pe salba de lacuri a capitalei

Cine va fi succesorul lui Manffed Woerner, în funcţia de secretar general al NATO?

Declaraţia liderului PAC, dl Nicolae Manolescu

„Ping-pong" cu preţul pâinii

A sosit înaltul comisar CSCE pentru minorităţi naţionale, ambasa­dorul Max Van der Stoel

Marţi, 13 August, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

Tranzacţiile tranziţiei - Pierderea controlului

Un preşedinte pentru o cameră... liniştită!

Acad. Ştefan Aug. Doinaş: “Între surse şi resurse”

Luni, 12 August, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

Din lipsă de bani pentru întreţinere avioanele Mig vor continua să cadă

Casă de cultură - transformată în cârciumă

Raportul "Comisiei Vonica" (Anticorupţie)

  • Controversatul "caz Tarom"
Duminică, 11 August, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

Ministerul Agriculturii intră în Cartea Recordurilor

Spital sub ameninţarea buldozerelor!

Biblioteca Centrala Universitară va fi gata, poate, în mileniul viitor!

Sâmbătă, 10 August, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

Start victorios pentru Rapid

Acuzaţi, în bloc, de deturnare de fonduri - Consilierii municipali în instanţă

Ajutorul SUA este ca şi ratat, dar  americanii ne dau 1.000 tone de unt

A căzut iar un Mig

Ministrul agriculturii, nu ştie nimic!

Subscribe to Remember 1994