Duminică, 20 Ianuarie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă un sfert de secol, în 1994?

De la o zi la alta - A început a doua întâlnire a grupului bilateral de lucru România - Statele Unite, în probleme de apărare
Ministrul apărării, generalul Spiroiu, promite că va pune la dispoziţia comisiei parlamentare de cercetare a evenimentelor din decembrie ’89, documentele intrate în posesia Armatei
După mai bine de un an de investigaţii pe Drumul Kentului... Dosarul "Romtehnica" a plecat la instanţă
 

Sâmbătă, 19 Ianuarie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

Un film de groază în "live"
CU SÂNGE RECE...
 

Vineri, 18 Ianuarie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

De la o zi la alta

Internele - un minister de cursă lungă!

Vizita ministrului israelian de interne

Sesiunea extraordinară a senatului va începe la 25 ianuarie! 

La Chişinău a fost lansată cartea lui Ilie Ilaşcu

La Naţional - Repetiţie generală cu miniştri

Epilog în cea mai mediatizată crimă a ultimilor ani!

Joi, 17 Ianuarie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

De la o săptămână la alta
O vizită de senzaţie: Yasser Arafat la Bucureşti!
Tirana, mon amour!
Conteinerele morţii
Mărirea accizelor - Bucuria traficanţilor!
Săptămîna politică - 12 ianuarie
Emisarii preşedintelui Clinton ne-au remis un "Certificat de bună purtare"
 

Marţi, 15 Ianuarie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?
144 de ani de la naşterea lui Eminescu
Un noroc al spiritului românesc
Tranzacţiile tranziţiei - Arta sacrificiulu în politică
Luni, 14 Ianuarie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

De la o zi la alta
Invidioşi pe senatori... Deputaţii au intrat şi ei în vacantă!
Ambasadoarea Madelaine Albright este aşteptată la Bucureşti
Parteneriat parlamentar
Vor reîncepe demolările?
Corporaţia Coastal - turneu complet
 

Duminică, 13 Ianuarie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

De la o zi la alta
S-au încheiat consultările de la Cotroceni...
Sindromul Spirokentului
Licitaţie de portofolii!
 

Sâmbătă, 12 Ianuarie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

De la o zi la alta

Un "virus" deosebit de agresiv bântuie vârfurile armatei: Spirokentul!

“Drumul Kentului” - O afacere pe care domnia sa a făcut tot ce a putut ca să o escamoteze sau să o minimalizeze
 

Vineri, 11 Ianuarie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

De la o zi la alta

La Bruxelles, cu multă precauţie... Alianţa Nord-Atlantica a crăpat "uşa" care dă spre Europa de Est!

Dl ministru Spiroiu acordă tot sprijinul său planului NATO de Parteneriat pentru pace

Cu cărţile pe masă [II]

Joi, 10 Ianuarie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

De la o săptămână la alta
Azi şi mâine la Bruxelles se hotărăşte soarta "luptătorilor pentru pace" de pe lângă NATO
Săptămîna politică - Pertractări şi retractări
Cu cărţile pe masă - Dl Paul Everac, încă director general al TVR a acceptat să răspundă la câteva întrebări ale "Libertăţii", legate de agitata epocă postrevelionară
 

Marţi, 8 Ianuarie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

TRANZACŢIILE TRANZIŢIEI /  TELECOŞMARUL NAŢIONAL   /  Un an scandalos - cum a fost 93 -nu se putea încheia decât printr-un scandal. Unul care să încununeze opera făcătorilor şi manipulatorilor de opinie. Scandalul Revelionului. De mult n-a mai curs atâta cerneală, nu s-au înregistrat figuri de stil mai teribile pentru a identifica un fapt, la urma-urmei, oarecare. "O noapte de coşmar“ - - s-a spus şi poate că vor fi fost, într-adevăr, unii care n-au avut linişte şi somn din cauza a ceea ce vedeau pe ecran, presupunând că nici nu puteau să schimbe canalul.

Duminică, 6 Ianuarie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

De la o zi la alta
Episod tragic în serialul Dallas
Istoria se repetă - Ghici, cine bagă banii în buzunar
Executivul se derobează!
 

Sâmbătă, 5 Ianuarie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

De la o zi la alta

Bombardament epistolar la adresa Preşedinţiei

Bomba zilei: PDSR ameninţă cu intrarea în opoziţie!

Judecata de apoi a dlui Everac!

Iulian Vlad a fost eliberat condiţionat

Domnul Raţiu a fost din nou jefuit 

Vineri, 4 Ianuarie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

De la o zi la alta
Scrisoarea deschisă adresată de P.D. (F.S.N.) dlui Iliescu
Scandalul revelionului!
Stolojan - cetăţean de onoare al Predealului!
Jirinovski se consideră calomniat!
 

Joi, 3 Ianuarie, 2019 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

De la un an la altul
După un an zbuciumat şi imprevizibil...
Un an nou calm şi neaşteptat de însorit!
Preşedintele Iliescu şi-a exprimat optimismul şi încrederea
Ceva mai înainte, de la Versoix...
O altă belea pe capul dlui Raţiu
Caritas-ul moare de moarte bună?
Revelionul în direct!
Săptămîna politică - Starea libidoului la români
 

Duminică, 7 Ianuarie, 2018 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu un sfert de secol, în 1994?

De la o zi la alta
La semnalele apărute în presă...
Ministerul Finanţelor răspunde când are chef şi numai la ce are chef
 

Miercuri, 1 Octombrie, 2014 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu două decenii, în 1994?

Tranzacţiile tranziţiei - Arendaşul român

Efectul iniţiativei UDMR

Marţi, 30 Septembrie, 2014 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu două decenii, în 1994?

Succint bilanţ al turneului american al preşedintelui lliescu - "Nu este suficient să fim interesaţi de suportul americanilor. Trebuie să devenim interesanţi pentru ei!"

Scrisori către cititor - ziarul capitalei

"Libertatea" a biruit birocraţia guvernamentală

Corupţia mai trăieşte până miercuri!

Luni, 29 Septembrie, 2014 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu două decenii, în 1994?

Corespondenţă de la Octavian Andronic - "Vară indiană" pe Potomac

O bombă la Palatul Parlamentului

Gura lumii la Washington

Duminică, 28 Septembrie, 2014 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu două decenii, în 1994?

William Clinton l-a declarat lui Ion Iliescu: "Succesele voastre sunt şi ale noastre!"

Hoţii de maşini se opresc doar cu gloanţe!

Fotoliul de arhitect şef - oferit unui gunoier

Sâmbătă, 27 Septembrie, 2014 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu două decenii, în 1994?

Bill Clinton şi administraţia dau undă verde relaţiilor bilaterale

Adrian Buga, pilotul care a reuşit evitarea catastrofei aviatice, ne-a declarat "Am refuzat să cred că va fi ultima clipă din viata mea"

Gura lumii la... New York

Scrisori către cititor

Vineri, 26 Septembrie, 2014 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu două decenii, în 1994?

Astăzi, preşedintele Iliescu se întâlneşte cu preşedintele american Bill Clinton

Gura lumii

Adrian Buga, pilotul cursei Bucureşti - Paris, a evitat o catastrofă

Doi poliţişti au fost bătuţi şl ameninţaţi cu pistolul

Săptămâna politică  "Scrisoarea pierdută a celor 7" 

Miercuri, 24 Septembrie, 2014 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu două decenii, în 1994?

Tranzacţiile tranziţiei - Perenitatea diversiunii

Marţi, 23 Septembrie, 2014 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu două decenii, în 1994?

Preşedintele Iliescu şi-a reînnoit opţiunile pentru combaterea corupţiei

O nouă formă de luptă contra presei - Criza dirijată de hârtie

Se anunţă un scandal de proporţii falsificatorii de paşapoarte au complici în Ministerul de Interne?

Asasinul Doinei Seraflni, descoperit în puşcărie

Luni, 22 Septembrie, 2014 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu două decenii, în 1994?

Bătuţi nu numai de soartă, dar şi de Guvern, handicapaţii nu vor găsi locuri de muncă

Viorel Hrebenciuc este decis să rupă tăcerea

Poliţia în alertă de gradul zero

Duminică, 21 Septembrie, 2014 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu două decenii, în 1994?

Departe de lumea dezlănţuită a controalelor - 29 de pieţe bucureştene funcţionează ilegal

Naşul Salonului auto din Capitală
Călin Popescu Tăriceanu se luptă pentru automobile mai ieftine

În deschiderea stagiunii Naţionalului - Evocare Liviu Rebreanu

Sâmbătă, 20 Septembrie, 2014 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu două decenii, în 1994?

Cearta viilor cu morţii - Cimitirul Sfântul Ilie în proces de partaj

Otopeniul a spart greva de pe Băneasa

Silviu Purcărete va lucra cu actori şomeri

Vineri, 19 Septembrie, 2014 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu două decenii, în 1994?

Scrisori către cititor - De ce dimineaţa?
Gura lumii (Informaţii pentru care nu băgăm mîna în foc)

Se scumpesc serviciile publice

Miercuri, 17 Septembrie, 2014 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu două decenii, în 1994?

Tranzacţiile tranziţiei - Mahalaua parlamentară

Simptomul "Dijmărescu"

Marţi, 16 Septembrie, 2014 - 00:00
Care erau subiectele zilei în urmă cu două decenii, în 1994?

Un control şl, din condei, piere criza de ulei

Ciorile au pus stăpânire pe Cişmigiu

Un pic mai bine pentru Bucureşti - Camioanele si angrosiştii nu vor mai călca prin centru

Spargerea de la de­pozitul de muniţii al UM 01842 — Titu a determinat M.Ap.N. să ia măsuri drastice de control

Gura lumii

Asasinul chinezilor din geamantane-capturat

Subscribe to Remember 1994