Publicat: 12 Martie, 2020 - 10:32
PSG și Atletico Madrid merg în sferturi

Detinatoarea trofeului, Liverpool, a fost eliminata de Atletico Madrid dupa prelungiri, cu scorul de 2-3.

Wijnaldum a marcat in minutul 43 pentru Liverpool si meciul a ajuns in prelungiri.

Roberto Firmino a înscris in minutul 94 , dar Atletico a egalat cu dubla  lui Llorente din minutele 97 si 105+1 si a dat lovitura în ultima faza, prin Morata.

PSG s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor dupa ce a invins-o pe Borussia Dortmund cu 2-0.

In fata unui stadion gol, Neymar a deschis scorul in minutul 28 cu o lovitura de cap, iar in finalul primei reprize Bernat a  facut 2-0.

In partea secunda, Dortmund a ramas in zece oameni prin eliminarea lui Can, din minutul 89, după o altercație cu Neymar.

LIVERPOOL - ATLETICO MADRID 2-3 (Wijnaldum '43, Firmino '94 / Llorente '97, '105+1, Morata '120) (in tur 0-1)

PSG - BORUSSIA DORTMUND 2-0 (Neymar '28, Sarabia '45) (in tur 1-2)