Publicat: 22 Iunie, 2016 - 20:59
Share

Ungaria a facut inca un meci mare la EURO 2016 si a castigat grupa F dupa un 3-3 de poveste in fata Portugaliei lui Cristiano Ronaldo.

Dupa 20 de minute alerte, Gera a prins sutul carierei si a deschis scorul cu o executie superba de la 20 de metri.

Portughezii au alergat disperati dupa egalare, in timp ce ungurii profitau la maxim de fiecare contraatac ce-l aveau.

Egalarea a venit in minutul 42, cand Nani a sutat puternic pe jos, insa bucuria nu a tinut prea mult timp.

Imediat dupa pauza, Dzsudzsak a sutat din lovitura libera, iar Ungaria a preluat din nou conducerea, mingea fiind si deviata.

Minutul 50 a adus egalarea, Cristiano Ronaldo reluand superb cu calcaiul din sase metri, dar din nou Ungaria a marcat foarte rapid, peste doar 5 minute.

Dzsudzsak a prins din nou un sut bun din afara careului, iar mingea a fost deviata.

Nebunia a continuat, astfel ca s-a facut 3-3 in minutul 62, cand Ronaldo a punctat cu o lovitura de cap.

Ungaria termina astfel pe primul loc si va intalni ocupanta locului doi din Grupa E, in timp ce Islanda termina pe locul 2 si va juca cu Anglia. Portugalia termina pe 3 si merge si ea in optimi.