Publicat: 25 Septembrie, 2012 - 08:00
Share
Steaua a învins Rapid cu scorul 1-0

Steaua Bucureşti a învins echipa Rapid cu scorul de 1-0 (0-0), Luni seară, pe Arena Naţională, într-un meci din etapa a 9-a a Ligii I de fotbal.
Steliștii au dominat autoritar partida în fața unui Rapid extrem de defensiv, au avut o mulţime de ocazii și chiar și două bare, dar au reușit să înscrie doar în minutul 96, prin Bourceanu.  Unicul gol din acest meci a fost înscris de Bourceanu, în minutul 90+6, cu un şut de la 11 metri la colţul lung, după o pasă de la Chipciu de pe partea dreaptă.

Echipe:

Steaua Bucureşti: Tătăruşanu - Georgievski, Szukala, Chiricheş, Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Chipciu, Rusescu (Nikolici '71), Tănase (T. Bălan '76) - A. Rocha (A. Popa '46). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

Rapid Bucureşti: Pecanha - Oros, N. Grigore (Burcă '59), Glauber, Milisavljevici - Codrea - Teixeira, Pancu, Herea (Roman '74) - Surdu, Bilaşco (Goga '53). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

Cartonaşe galbene: Georgievski '42 / Glauber '49, Pancu '55, Surdu '64, Goga '84

La meci au asistat 42.876 de spectatori, între care şi 2.500 de fani rapidişti.