Publicat: 23 Aprilie, 2014 - 19:20
Share

AMOS News prezintă lista candidaţilor PNŢCD la alegerile europarlamentare din 25 mai.

Aurelian Pavelescu, preşedintele PNTCD, se afla pe primul loc al listei partidului, el fiid urmat de europarlamentarul Sebastian Bodu, fost la PDL.

Pe locul trei al listei PNTCD se afla fostul deputat PDL din perioada 2008-2012, Maria Stavrositu, în timp ce locul patru este ocupat de fostul Avocat al Poporului Gheorghe Iancu.

 

LISTA DE CANDIDAŢI ai PNŢCD - PARTIDUL NAŢIONAL ŢĂRĂNESC CREŞTIN DEMOCRAT la alegerile pentru membrii din România în Parlamentul European din anul 2014

Nr.

crt.

Nume şi prenume

Data naşterii

Locul naşterii

Adresa

Profesia

Ocupatia

1.

PAVELESCU

AURELIAN

20.10.1964

LADEŞTI,

ROMANIA

MUN. BUCUREŞTI

JURIST

 

2.

BODU

SEBASTIAN - VALENTIN

07.12.1970

CONSTANT,

ROMÂNIA

MUN. BUCUREŞTI

JURIST

EURODEPUTAT

3.

STRAVOSITU MARIA

22.10.1973

CONSTANT,

ROMÂNIA

MUN. CONSTANŢA, JUD. CONSTANTA

MATEMATICIAN

PR. MANAGER

4.

IANCU

GHEORGHE

02.09.1952

BUCUREŞTI SECTOR 1, ROMÂNIA

MUN. BUCUREŞTI

JURIST

PROFESOR

UNIVERSITAR

5.

NEACŞU NELU

28.01.1971

ZARNEŞTI,

ROMÂNIA

MUN.BUCUREŞTI

INGINER

ASISTENT LA

PARLAMENTUL

EUROPEAN

6.

MOLDOVAN

VALENTIN

26.05.1959

BUDACU,

ROMÂNIA

MUN. TIMIŞOARA, JUD. TIMIŞ

INGINER

ADMINISTRATOR

7.

BUCIUMEANU NICOLAE - CĂTĂLIN

14.09.1974

FOCŞANI,

ROMÂNIA

MUN. BUCUREŞTI

FILOZOF

DIRECTOR

GENERAL

8.

FRANC

CLAUDIU

03.10.1962

CAVNIC,

ROMÂNIA

ORŞ. TAUŢII-MAGHERAUŞ, JUD. MARAMUREŞ

MEDIC

VETERINAR

ADMINISTRATOR

9.

BUICA

LUCICĂ

LUCIAN

03.01.1969

CRINGENI,

ROMÂNIA

MUN. BUCUREŞTI

PROFESOR

PROFESOR

10.

AVRAM

FIŢIU

25.08.1966

CRASNA,

ROMÂNIA

MUN. CLUJ - NAPOCA, JUD. CLUJ

INGINER

HORTICULTOR

profesor

11.

MAZILIU

LIVIU

LUCIAN

23.11.1966

MUN.

DROBETA-

TURNU

SEVERIN,

ROMÂNIA

MUN. DROBETA- TURNU - SEVERIN, MEHEDINŢI

INGINER

SEF SERVICIU CONSTRUCTOR

12.

POPA IOAN- ALIN

07.08.1957

TARNAVENI,

ROMÂNIA

MUN. ALBA IULIA, JUD. ALBA

INGINER CALCULATOAR E, JURIST

DIRECTOR GENERAL FIRMA IT.

13.

MOLDOVEA NU RAMON

25.09.1967

CLUJ,

ROMÂNIA

MUN. CLUJ NAPOCA, JUD. CLUJ

INGINER

INSTALATOR

ADMINISTRATOR

14.

ENESCU

CARMEN-

ADRIANA

25.11.1963

BUCUREŞTI SECTOR 1, ROMÂNIA

MUN. BUCUREŞTI

INGINER

ÎNTREPRINZĂTOR

15.

GUŢANU

MIHAI

18.12.1968

PLOIEŞTI,

ROMANIA

MUN. BUCUREŞTI

ISTORIC

SEF. SERV. TURISM PMB

16.

CHIRU

GHEORGHE

24.07.1966

PLOIEŞTI,

ROMÂNIA

MUN. BRĂILA, JUD. BRĂILA

ECONOMIST

LECTOR

UNIVERSITAR

17.

NEGRU

CONSTANTIN

13.09.1952

VIIŞOARA,

ROMÂNIA

MUN. BACAU, JUD. BACĂU,

MEDIC

CHIRURG

MEDIC CHIRURG

18.

CREŢUILIE

05.11.1959

RAŞINARI,

ROMÂNIA

MUN. SIBIU, JUD. SIBIU,

INGINER

ARHITECT

INSPECTOR DE SPECIALITATE

19.

POENARU

MIRCEA

26.09.1969

BUCUREŞTI SECTOR 6, ROMÂNIA

MUN. BUCUREŞTI

INGINER

FERMIER

20.

SIRBU DAN

29.05.1962

BUCUREŞTI,

ROMÂNIA

MUN. REŞIŢA, JUD. CARAŞ SEVERIN ’

OFIŢER

POMPIERI

DIRECTOR

21.

TOADER

VASILE

27.03.1958

ROŞIORI,

ROMÂNIA

MUN. BUCUREŞTI

INGINER

ADMINISTRATOR

22.

FURTUNA

CORNEL-

DANIEL

20.06.1965

BOTOŞANI,

ROMÂNIA

MUN. BOTOŞANI, JUD. BOTOŞANI

PROFESOR,

JURIST

PROFESÖJR.

 23.

ILIE LILIAN

20.04.1968

FOCŞANI,

ROMÂNIA

MUN. FOCŞANI, JUD. VRANCEA

INGINER

DIRECTOR

24.

ZEANA

CORNELIU

12.04.1939

RM. VILCEA, ROMÂNIA

MUN. BUCUREŞTI

MEDIC

MEDIC

25.

PIRJOL

GEORGE

12.06.1972

TATARAŞTII DE JOS, ROMÂNIA

SAT TĂTĂRĂŞTII DE JOS, JUD. TELEORMAN, COM. TĂTĂRĂŞTII DE JOS

MEDIC

VETERINAR

MEDIC

VETERINAR

26.

TOADER

CĂTĂLIN

03.04.1989

BUCUREŞTI SECTOR 2, ROMÂNIA

MUN. BUCUREŞTI

INGINER

INGINER

27.

EUGEN

STAMATE

25.09.1976

GALAŢI,

ROMÂNIA

MUN. GALAŢI, GALAŢI

ECONOMIST

CONSILIER

MARKETING

28.

PELIMON

TRAIAN

02.02.1932

BUCUREŞTI SECTOR ’ 8, ROMÂNIA

MUN.BUCUREŞTI

INGINER TCM

PENSIONAR

29.

DANILA

OANA

23.11.1976

BUCUREŞTI SECTOR ’ 4, ROMÂNIA

MUN. BUCUREŞTI

ECONOMIST

MANAGER IN TURISM

30.

IACOBESCU

MIRCEA

11.07.1968

BUCUREŞTI SECTOR 7, ROMÂNIA

MUN BUCUREŞTI

JURIST SI ECONOMIST

AVOCAT

31.

CATRINOIU

MATEI

02.10.1951

CIAURU,

ROMÂNIA

MUN. TÎRGU JIU, JUD. GORJ

LICHIDATOR

JUDICIAR

LICHIDATOR

JUDICIAR

32.

IANCU

IONUŢ

10.06.1989

BUCUREŞTI SECTOR ’ 2, ROMÂNIA

MUN. BUCUREŞTI

CONSILIER

LIBER

PROFESIONIST

33.

STAN

GABRIEL

15.06.1982

BUCUREŞTI,

SEC.6,

ROMÂNIA

MUN. BUCUREŞTI.

MEDIC

FĂRĂ OCUPAŢIE

34.

NIŢU

NICOLETA

31.10.1986

URZICENI,

ROMÂNIA

SAT GÎRBOVI, COM. GÎRBOVI, JUD. IALOMIŢA

ECONOMIST

LIBER

PROFESIONIST

35.

HERŢA

TEODOR-

DANIEL

10.09.1980

BUCUREŞTI,

SEC.l,

ROMÂNIA

MUN. BUCUREŞTI

PSIHOLOG

LIBER

PROFESIONIST

36.

MIHALA

COSMIN

01.04.1984

CARACAL,

ROMÂNIA

MUN. CARACAL, JUD. OLT

INGINER

ECOLOG

PROJECT

MANAGER

37.

ALEXANDROIU

GHEORGHE

03.10.1988

TIRGU JIU, ROMÂNIA

SAT STRÏMBA JIU, ORAŞ TURCENI, JUD. GORJ

INGINER

AUTOMATIST

FORMATOR

38.

ŢICU

DIANA-

ALINA

08.05.1999

BUCUREŞTI,

SEC.6,

ROMÂNIA

MUN. BUCUREŞTI

SPECIALIST IN ADMINISTRARE A AFACERILOR

LIBER

PROFESIONIST

39.

ŢICU IRINA- MARIANA

15.04.1990

BUCUREŞTI,

SEC.6,

ROMÂNIA

MUN. BUCUREŞTI

ECONOMIST

MASTERAND

40.

NICORESCU

LUCIAN-

GABRIEL

22.03.1991

BAICOI,

ROMÂNIA

ORŞ BĂICOI, JUD. PRAHOVA

SPECIALIST

FONDURI

EUROPENE

LIBER

PROFESIONIST

41.

BANNER - DOBRESCU IOANA- MIHAELA

29.11.1973

CUJMIR,

ROMÂNIA

MUN. BUCUREŞTI

PROFESOR

CONSULTANT

FINANCIAR

42.

GURDUZA

LUCIA

14.11.1979

REPUBLICA

MOLDOVA

MUN. BUCUREŞTI

ECONOMIST

DIRECTOR