Publicat: 26 Februarie, 2020 - 19:00

Ministerul Educației anunță că numărul elevilor care stau acasă din cauza suspendării cursurilor în școlile lor din cauza gripei s-a dublat de la o zi la alta. Miercuri stau acasă 5.495 de elevi, în comparație cu o zi înainte când peste​ 2.100 de elevi au stat acasă din cauza cazurilor de gripă din școlile lor.

Școlile trebuie să realizeze zilnic triajul elevilor la începutul fiecărui schimb, iar în cazul apariţiei de minimum trei cazuri de gripă confirmate într-o clasă/grupă de copii cursurile vor fi suspendate la acele clase. În cazul absenţei timp de trei zile consecutiv a peste 20% dintre elevii unei unităţi de învăţământ din cauza gripei confirmate, cursurile unităţii de învăţământ se vor suspenda.

  • Lista cu unitățile de învățământ închise integral din cauza gripei

ALBA

GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 ALBA IULIA

SIBIU

Grădinița cu program prelungit "Phantasia Kindergarten" Sibiu

DÂMBOVIȚA

SCOALA GIMNAZIALA ULMI

  • Lista cu unitățile de învățământ închise parțial din cauza gripei

HUNEDOARA

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 1 Deva - structură a Grădinței cu Program Prelungit Nr. 7 Deva

MUREȘ

Școala Gimnazială nr. 7 Târgu-Mureș,

Grădinița cu Program Prelungit „Rândunica” Târgu-Mureș,

Grădinița cu Program Prelungit Manpel Târgu-Mureș,

Școala Gimnazială „Avram Iancu” Târnăveni,

Grădinița cu Program Prelungit „Paradisul Copilăriei” Târgu-Mureș

ARAD

Gradinita Sagu, structura a Scolii Gimnaziale Sagu

ALBA

LICEUL TEHNOLOGIC "AL. DOMSA" ALBA IULIA,

GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 13 ALBA IULIA,

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA

BISTRIȚA NĂSĂUD

Scoala Gimnaziala Lucian Blaga Bistrita

GALAȚI

Scoala Gimnazială nr.29 Galati

ILFOV

Școala Gimnazială nr.1 Berceni

Grădinița cu Program Prelungit nr.1 Dragomirești Deal

Școala Gimnazială nr.1 Petrachioaia Școala Gimnazială nr.2 Voluntari

Grădinița cu Program Prelungit nr.1 Berceni

Școala Gimnazială nr.1 Voluntari

Liceul Teoretic „Ioan Petrus” Otopeni

IAȘI

SCOALA GIMNAZIALA "OTILIA CAZIMIR", IASI

CLUJ

Gradinita cu PP Lizuca Cluj-Napoca

Gradinita cu PP Academia Piticilor Cluj-Napoca

Liceul Baptist Emanuel Cluj-Napoca

Liceul Teologic Reformat Cluj-Napoca

Scoala Gimnaziala Ioan Creanga Cluj-Napoca

Liceul Elf Cluj-Napoca

Liceul Teoretic Avram Iancu Cluj-Napoca

Liceul Teoretic Eugen Pora Cluj-Napoca

Liceul de Informatica Tiberiu Popoviciu Cluj-Napoca

Scoala Gimnaziala Ioan Bob Cluj-Napoca

Liceul Teoretic Bathoty istvan Cluj-Napoca

IALOMIȚA

Scoala Gimnazială "Al. Odobescu" Urziceni;

Scoala Gimnazială "I.H. Radulescu" Urziceni

SĂLAJ

Școala Gimnazială "Simion Bărnuțiu" Zalău

Școala Gimnazială "Mihai Eminescu" Zalău

Școala Gimnazială "Gheorghe Lazăr", Zalău

Școala Gimnazială "Corneliu Coposu" Zalău

Liceul Ortodox "Sfântul Nicolae" Zalău

Liceul de Artă "Ioan Sima" Zalău

Grădiniță cu Program Prelungit "Piticii Isteți" Zalău

Grădiniță cu Program Prelungit "Dumbrava Minunată" Zalău
Colegiu Tehnic "Alesandru Papiu Ilarian" Zalău

Școala Gimnazială "Andrei Mureșanu" Cehi Silvaniei

BUZĂU

Școala Gimnazială "Mircea T. Bădulescu"

SIBIU

Grădinița cu program prelungit Nr 26 Sibiu

Grădinița cu program prelungit Nr 5 Sibiu

Grădinița cu program prelungit Nr 15 Sibiu

Școala Gimnazială Nr 18 Sibiu

DÂMBOVIȚA

SCOALA GIMNAZIALA NR. 4 MORENI

GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2 TITU

VÂLCEA

CNI Matei Basarab Rm. Valcea

Colegiul Energetic Rm. Valcea

Sc. Gim. Nicolae Balcescu Dragasani

BUCUREȘTI

1 Grădinița nr. 50

2 Liceul Teoretic Jean Monnet

3 Școala Gimnazială Genesis

4 Școala Gimnazială nr. 5

5 Școala Gimnazială Elena Văcărescu

6 Școala Gimnazială Sf. Voievozi

7 Școala Gimnazială Pia Brătianu

8 Liceul Teoretic Nicolae Iorga

9 Școala Gimnazială I. H. Rădulescu

10 Școala Gimnazială Titu Maiorescu

11 Colegiul Național Ion Neculce

12 Școala Gimnazială nr. 40

13 Grădinița nr. 234

14 Grădinița nr. 7

15 Școala Gimnazială nr. 39

16 Grădinița nr. 276

17 Școala Gimnazială Maria Rosetti

18 Școala Gimnazială nr. 27

19 Liceul Teoretic Decebal

20 Școala Gimnazială Al. I. Cuza

21 Școala Gimnazială nr. 92

22 Școala Gimnazială nr. 54

23 Școala Gimnazială nr. 84

24 Școala Gimnazială Cezar Bolliac

25 Grădinița nr. 231

26 Școala Gimnazială Nicolae Labiș

27 Școala Gimnazială nr. 82

28 Școala Gimnazială nr. 195

29 Grădinița nr. 196

30 Grădinița nr. 232

31 Școala Primară SEB

32 Grădinița Înșir te Mărgărite

33 Școala Gimnazială nr. 129

34 Grădinița nr. 4 35

Liceul Teoretic Ștefan Odobleja

36 Școala Gimnazială nr. 135

37 Grădinița nr. 185

38 Grădinița Căsuța Fermecată 270

39 Școala Gimnazială nr. 150

40 Școala Gimnazială nr. 280

41 Grădinița nr. 268

42 Școala Gimnazială nr. 115

43 Liceul Teoretic Eugen Lovinescu

44 Școala Gimnazială nr. 156

45 Școala Gimnazială Sf. Andrei

46 Școala Gimnazială Sf. Nicolae

47 Liceul Tehnologic Sf. Antim Ivireanu

48 Școala Gimnazială Regina Maria

49 Școala Gimnazială nr. 117

50 Grădinița nr. 273

51 Liceul Teoretic Marin Preda

CONSTANȚA

Gradinita “Florilor” Cumpana,

Liceul Tehnologic ”Nicolae Dumitrescu” Cumpana,

Scoala Gimnaziala nr.1 Lumina,

Școala Gimnaziala nr.10 ”Mihail Coiciu” Constanta,

Gradinita cu Program Prelungit nr.6 Constanta,

Colegiul National Pedagogic “Constantin Bratescu” Constanta,

Scoala Gimnaziala nr. 38 “Dimitrie Cantemir” Constanta,

Gradinita cu program normal “ Gradinita lui Andrei” Eforie Nord

BRAȘOV

Colegiul Tehnic 'Mircea Cristea' Brașov,

Grădinița cu Program Prelungit 'Micul Prinț' Nr. 22 Brașov,

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 9 Brașov,

Liceul Vocațional de Arte Plastice 'Hans Mattis-Teutsch' Brașov,

Școala Gimnazială Nr. 11 'Ștefan Octavian Iosif' Brașov,

Școala Gimnazială Nr. 12 Brașov,

Școala Gimnazială Nr. 14 'Sfântul Bartolomeu' Brașov,

Școala Gimnazială Nr. 19 Brașov,

Școala Gimnazială Nr. 2 'Diaconu Coresi' Brașov,

Școala Gimnazială Nr. 25 Brașov,

Școala Gimnazială Nr. 27 'Anatol Ghermanschi' Brașov,

Școala Gimnazială Nr. 30 Brașov,

Școala Gimnazială Nr. 9 'Nicolae Orghidan' Brașov,

Școala Gimnazială Nr. 3 Codlea,

Colegiul Național 'Radu Negru' Făgăraș,

Grădinița cu Program Prelungit 'Prichindeii' Făgăraș,

Liceul Teologic Ortodox 'Sf. Constantin Brâncoveanu' Făgăraș,

Școala Gimnazială Ghimbav,

Școala Gimnazială 'Peter Thal' Râșnov,

Liceul Teoretic 'Zajzoni Rab Istvan' Săcele,

Școala Gimnazială Nr. 1 'Gheorghe Crăciun' Zărnești,

Școala Gimnazială Nr. 3 'Pompiliu Dan' Zărnești,

Școala Gimnazială Lunca Câlnicului,

Școala Gimnazială Teliu

TIMIȘ

1. Gradinița cu Program Prelungit nr. 22 - Timișoara

2. Grădinița cu Program Prelungit - Comuna Giroc

3. Școala Gimnazială nr. 24 - Timișoara

4. Liceul Teoretic ”Jean Louis Calderon” - Timișoara

5. Școala Gimnazială - Comuna Remetea Mare

6. Grădinița cu Program Prelungit nr. 3 - Timișoara

7. Școala Gimnazială nr. 2 - Timișoara

8. Școala Gimnazială - Comuna Săcălaz

SUCEAVA

GPN Obcini Suceava,

Scoala Gimnaziala Miron Costin Suceava,

Colegiul National Mihai Eminescu Suceava,

GPP Aschiuta Suceava,

Scoala Gimnaziala Nr. 1 Suceava-structura GPN Maria Montessori,

Scoala Gimnaziala Al. I. Cuza Falticeni,

Scoala Gimnaziala Ion Ciurea Falticeni,

Scoala Gimnaziala Ion Irimescu Falticeni,

Liceul Teoretic Filadelfia Suceava,

Gradinita Tandarica Suceava,

Scoala Gimnaziala Nr. 3 Suceava,

GPP Pinochio Falticeni-structura

GPP Licurici,

Scoala Gimnaziala Mihail Sadoveanu Falticeni,

Scoala Primara Sfantul Ioan cel Nou de la Suceava

Tag-uri Institutii: