Publicat: 29 August, 2013 - 15:46

În aceaastă seară se joacă returul barajului pentru accederea în grupele Europa League, echipele Pandurii Târgu Jiu și Astra Ploiești fiind nevoite să lupte cu dârzenie pentru a se califica, după ce în tur au fost înfrânte, la scoruri rezonabile, în vreme ce jucătorii echipei Petrolul pot privi cu detașare meciul cu Swansea City, după ce în partida-tur, din deplasare, au fost învinși cu scorul de 5-1.

 


Astra Ploiești întâlnește pe teren propriu echipa israeliană Maccabi Haifa și mai poate spera la calificare, deși în tur a fost înfrântă cu 2-0 și, șansele de a marca cel puțin trei goluri în poarta israelienilor sunt mici. Meciul se va desfășura începând de la ora 19.00, fiind transmis în direct de postul Digi Sport 1.

Pandurii Târgu Jiu este echipa care are șanse reale de a se califica, urmând a reîntâlni în această seară pe Sporting Braga, în deplasare, după ce în tur jucătorii români au fost învinși cu scorul de doar 1-0. Returul se desfășoară pe terenul celor de la Braga, fiind tranmis, în direct, de Digi Sport 1, de la ora 22.30.

Meciul Petrolul Ploieşti - Swansea City începe de la ora 20.30.

Meciurile din barajul Europa League

18:00 Rubin Kazan - Molde
18:00 Spartak Moscow - St.Gallen
19:00 Astra Giurgiu - Maccabi Haifa
19:00 Dila Gori - Rapid Viena
19:00 Dynamo Kyiv - Aktobe
19:00 FC Nordsjælland - Elfsborg
19:00 VfB Stuttgart - Rijeka
19:30 Trabzonspor - Kukesi
20:00 APOEL Nicosia - Zulte-Waregem
20:00 AZ Alkmaar - Atromitos
20:00 FC Sheriff - Vojvodina
20:00 Liberec - Udinese
20:00 Saint Etienne - Esbjerg fB
20:30 Besiktas - Tromsø
20:30 Petrolul Ploiesti - Swansea City
21:00 Genk - FH Hafnarfjordur
21:00 Nice - Apollon Limassol
21:00 Skenderbeu - Chornomorets O.
21:00 Thun - Partizan Belgrad
21:30 Dnipro - Nomme JK Kalju
21:30 Eintracht Frankfurt - FK Karabakh
21:30 FC Pasching - Estoril
21:30 Standard Liege - FC Minsk
21:30 Zalgiris Vilnius - Salzburg
21:45 Slask Wroclaw - Sevilla
22:00 Feyenoord - Kuban Krasnodar
22:00 Fiorentina - Grasshoppers
22:05 Tottenham Hotspur - Dinamo Tbilisi
22:30 Braga - Pandurii
22:30 Real Betis - Jablonec