Publicat: 11 Iulie, 2013 - 10:47
Funcţie pe care a mai deţinut-o cu ani de zile în urmă

Septimiu Buzaşu a fost eliberat din funcţia de secretar de stat în Ministerul Transporturilor, decizia prim-ministrului privind eliberarea din funcţie a acestuia fiind publicată în Monitorul Oficial de miercuri.

Septimiu Buzaşu a ocupat funcţia de secretar de stat în Ministerul Transporturilor din mai 2007. Anterior, în perioada martie 2007 - aprilie 2007 - a fost şef - Serviciu Utilităţi la Direcţia Autostrăzi, Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale şi director la Direcţia Întreţinere Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din CNADNR (august 2006 - martie 2007).

Buzaşu a mai ocupat funcţia de secretar de stat în Ministerul Transporturilor, Construcţiilor şi Turismului în perioada 17 februarie 2005 - 28 august 2006.