25 iunie 2022

Sportivii secţiei de Taekwondo de la CS Unirea Alba Iulia – 4 medalii de aur şi 1 de bronz, obţinute la Campionatul Naţional

Distribuie pe rețelele tale sociale:

Sportivii secţiei de Taekwondo de la CS Unirea Alba Iulia – 4 medalii de aur şi 1 de bronz, obţinute la Campionatul  Naţional
Sportivii secţiei de Taekwondo de la Clubul Sportiv Unirea Alba Iulia au obţinut 4 medalii de aur şi 1 de bronz la Campionatul Naţional, destinat juniorilor mici şi cadeţilor, desfăşurat la Iaşi în perioada 13 – 15 mai.

Sportivii sunt pregătiţi de către antrenorul Alin Moldovan.

Rezultate CS Unirea Alba Iulia:
Cetean Eduardo – locul 1;
Boloage Alexandru – locul 1;
Vas Karina – locul 1;
Popa Andrei – locul 1;
Dobârtă Roxana – locul 3.

În urma acestor rezultate, în clasamentul general, pe echipe, CS Unirea Alba Iulia (director Daniela Moşneag) s-a clasat pe locul 4.
în cadrul competiţiei, la ‘juniori mici’, cel mai bun sportiv a fost desemnat Popa Andrei, iar la ‘cadeţi’ a fost desemnat luptătorul nostru Cetean Eduardo.

De asemenea, în urma rezultatelor obţinute de sportivi, în clasamentul pe echipe, CS Unirea Alba Iulia a obţinut locul 1 la ‘cadeţi – masculin’, locul 1 la ‘juniori mici – feminin’ şi locul 2 la ‘juniori mici – masculin’.

CS Unirea Alba Iulia transmite felicitări tuturor sportivilor şi antrenorilor!