Vineri, 15 Martie, 2019 - 14:01

Au rămas în cursă opt echipe: patru britanice și câte una din Italia, Spania, Portugalia și Olanda. Rezultatele tragerii la sorţi de vineri:

Multiple câștigătoare, Real și Bayern au rămas pe dinafară

Miercuri seara, dupa disputarea ultimelor doua partide din mansa secunda, a fost completată lista formațiilor din sferturi cu Barcelona si Liverpool.
Catalanii si-au revenit dupa semiesecul de la Lyon si s-au impus la scor in fata fostei campioane a Frantei, Leo Messi facand din nou spectacol.

Miercuri, 13 Martie, 2019 - 09:42
Miercuri seară: Bayern - Liverpool și Barcelona - Lyon

Juventus si Manchester City s-au calificat, marti seara, in sferturile de finala ale Ligii Campionilor.

Dupa ce-a fost invinsa cu 2-0 in tur de Atletico Madrid, Juve a intors scorul in returul de la Torino (scor 3-0), pintr-un hattrick reusit magistral de Cristiano Ronaldo.

Manchester City a umilit-o pe Schalke, scor 7-0, obtinand calificarea in sferturi cu scorul general de 10-2!
Juventus a reusit ceea ce putini mai credeau, sa refaca handicapul din tur in fata defensivei  lui Diego Simeone.

Joi, 21 Februarie, 2019 - 09:50

Rezultatele inregistrate miercuri seara: Atletico Madrid - Juventus 2-0 si Schalke 04 - Manchester City 2-3.

La Madrid, Atletico si Juventus au oferit un meci destul de inchis, in care italienii au intrat pe teren cu gandul sa nu piarda. Atletico a fost insa mai incisiva in repriza a doua.
Deschiderea scorului s-a produs in cele din urma in minutul 78, cand Jimenez a sutat din fata portii dupa o faza incalcita. Cinci minute mai tarziu, Juventus a mai primit un gol, dupa ce Godin a sutat si mingea a fost deviata de Ronaldo in propria poarta.

Joi, 14 Februarie, 2019 - 09:41
”Vulpoii” din Madrid s-au jucat cu „puștii” de la Ajax

Real Madrid s-a impus pe final, la Amsterdam, in timp ce Tottenham a trecut acasa de Borussia Dortmund.

Miercuri, 13 Februarie, 2019 - 09:23
Porto a marcat în deplasare și are șanse să treacă de Roma

Paris Saint Germain, fără Neymar și Cavani. a obtinut o victorie neașteptată, impunandu-se cu scorul de 2-0 la Manchester. Formația britanică, aflată într-o puternică revenire după plecarea lui Mourinho și stimulată de metodele noului său antrenor, sub a cărui conducere a obținut un șir de rezultrate spectaculoase în campionat, ajungând pe locul 4, nu a reușit să găsească „cheia”apărării francezilor.

Luni, 11 Februarie, 2019 - 12:52
Cap de afiș: Manchester U - PSG

Primăvara marilor competiții fotbalistice debutează marți cu faza optimilor de finala in UEFA Champions League , saptamana aceasta fiind programate patru meciuri din mansa tur, urmand ca celelalte patru sa aiba loc saptamana viitoare. Meciurile retur se vor disputa la trei saptamani distanta fata de meciurile tur.
Programul săptămînii:

Luni, 17 Decembrie, 2018 - 14:09
Trei dueluri anglo-germane

UEFA a tras la sorti, luni, meciurile din optimile de finala din Liga Campionilor, care se vor disputa la începutul anului viitor. Din urne au fost extrase trei dueluri anglo-germane: Liverpool - Bayern Munchen, Tottenham - Borusia Dortmund, și Schalke 04 - Manchester City. Campioana en titre, Real va juca cu revelația grupelor, Ajax. O condiția a tragerii la sorți a fost să nu se întâlnească echipe din aceeași țară în această fază.

Joi, 13 Decembrie, 2018 - 07:45
Real Madrid zdrobită cu 3 - 0 de TSKA, la ea acasă!

Miercuri seară s-au disputat ultimele meciuri din etapa finală a grupelor Ligii campionilor. Cel mai spectaculos rezultat, dar care nu influențează ierarhia din grupă, a fost înregistrat la Madrid unde codașa TSKA a administrat un sever 3 - 0 multiplei campioane europene Real Madrid.

GRUPA E

Ajax - Bayern 3-3 (Tadici '61, '81, Tagliafico '90 / Lewandowski '13, '87, Coman '90)

Benfica - AEK Atena 1-0 (Grimaldo '88)

Clasamentul final: 1. Bayern 14p, 2. Ajax 12p, 3. Benfica 7p, 4. AEK Atena 1p

Miercuri, 12 Decembrie, 2018 - 15:32

Faza grupelor din Liga Campionilor se  incheie miercuri seara dupa diputarea partidelor din etapa a sasea din grupele E - H.

Au marcat: Jonas '29/ Tadic '61

Clasament: 1. Bayern 10 puncte, 2. Ajax 8 puncte, Benfica 4 puncte, 4. AEK 0 puncte

GRUPA A

Monaco - Club Brugge 0-4 (Vanaken '12, '17, Wesley '24, Vormer '85)

Atletico Madrid - Dortmund 2-0 (Saul Niguez '33, Griezmann '80)

Clasamentul: 1. Dortmund 9p, 2. Atletico 9p, 3. Brugge 4p, 4. Monaco 1p

GRUPA B

Inter - Barcelona 1-1 (Icardi '87 / Malcom '83)

Tottenham - PSV 2-1 (Kane '78, '89 / De Jong '2)

Marţi, 6 Noiembrie, 2018 - 19:09

Meciurile programate marti seara, in etapa a 4-a a grupelor Ligii Campionilor.

La Manchester, Dybala a marcat din pasa lui Ronaldo

Juventus Torino a fost performera zilei din Champions League, campioana Italiei (cu Cristiano Ronaldo în formație) castigand cu 1-0, pe terenul lui Manchester United.

Rezultatele complete:

GRUPA E

AEK Atena - Bayern Munchen 0-2
Au marcat: Martinez '61, Lewandowski '63

Ajax - Benfica 1-0
A marcat: Mazraoui '90+2

Clasament: 1. Ajax 7 puncte, 2. Bayern 7 puncte, 3. Benfica 3 puncte, 4. AEK 0 puncte

GRUPA F

Sâmbătă, 17 Martie, 2018 - 17:18
Daneza a ratat obiectivul pentru care fusese angajată

Conducerea clubului CSM Bucuresti a luat o masura radicala, antrenoarea Helle Thomsen fiind demisa dupa seria de meciuri neconvingatoare ale echipei feminine de handbal.

"Tigroaicele" au dezamagit in Grupele Principale din Champions League, acolo unde incheiat abia pe locul al treilea, iar in competitiile interne au avut meciuri in care s-au chinuit teribil.

Joi, 8 Martie, 2018 - 10:42

Rezultatele inregistrate in meciurile din mansa retur a optimilor de finala din Liga Campionilor si echipele calificate in sferturi:

TOTTENHAM - JUVENTUS 1-2 (Son '39 / Higuain '64, Dybala '66) - 2-2 in tur

MANCHESTER CITY - FC BASEL 1-2 (Jesus '7 / Elyounoussi '16, Lang '72) - 4-0 in tur

S-au calificat in sferturile de finala Juventus Torino si Manchester City.

Echipele de start Tottenham - Juventus:

Tottenham: Lloris; Trippier, Sanchez, Vertonghen, Davies; Dier, Dembele; Son, Alli, Eriksen; Kane

Marţi, 20 Februarie, 2018 - 11:26

Chelsea si Barcelona se intalnesc din nou pe "Stamford Bridge" din Londra, in prima mansa a optimilor competitiei ​Champions League.
Chelsea vs Barcelona (21:45, Telekom Sport 1, Pro TV)

Echipele probabile:

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Christensen, Cahill - Moses, Kante, Fabregas, Alonso - Hazard, Pedro; Morata. Antrenor: Antonio Conte.

Absenti: Barkley (accidentat), David Luiz, Bakayoko

Au fost inclusi in lot dupa faza grupelor: Barkley (transferat de la Everton), Giroud (de la Arsenal), Emerson (de la AS Roma)