Publicat: 18 Iulie, 2014 - 20:18
Share

Vineri, a avut loc la Nyon, tragere la sorţi a turului trei din Liga Campionilor şi Europa League. 

Prima manşă din turul trei preliminar pentru Liga Campionilor se va disputa pe 29/30 iulie, în timp ce returul va avea loc pe 5/6 august.

Prima manşă a turului trei preliminar din Europa League va avea loc pe 31 iulie, iar returul pe 7 august.

Tragerea la sorţi a turului trei din Europa League:

Kardemir Karabükspor (TUR) - Rosenborg BK (NOR)/Sligo Rovers FC (IRL)

FK AS Trenčín (SVK)/FK Vojvodina (SRB) - Hull City AFC (ENG)

FK Sarajevo (BIH)/FK Haugesund (NOR) - Atromitos FC (GRE)

Ruch Chorzów (POL)/FC Vaduz (LIE) - FC Kairat Almaty (KAZ)/Esbjerg fB (DEN)

FC Chornomorets Odesa (UKR) - RNK Split (CRO)/Hapoel Beer Sheva FC (ISR)

FK Budućnost Podgorica (MNE)/AC Omonia (CYP) - FK Metalurg Skopje (MKD)/FK Željezničar (BIH)

Real Sociedad de Fútbol (ESP) - Aberdeen FC (SCO)/FC Gronigen (NED)

FC Dinamo Moskva (RUS) - Hapoel Kiryat Shmona FC (ISR)

FC Luzern (SUI)/Saint Johnstone FC (SCO) - FC Zestafoni (GEO)/FC Spartak Trnava (SVK)

Torino FC (ITA) - IF Brommapojkarna (SWE)/Crusaders FC (NIR)

FC Astana (KAZ)/Hapoel Tel-Aviv FC (ISR) - Linfield FC (NIR)/AIK Solna (SWE)

BSC Young Boys (SUI) - Ermis Aradippou FC (CYP)

1. FSV Mainz 05 (GER) - RoPS Rovaniemi (FIN)/Asteras Tripolis FC (GRE)

PSV Eindhoven (NED) - PFC Botev Plovdiv (BUL)/SKN St Pölten (AUT)

SV Zulte Waregem (BEL)/Zawisza Bydgoszcz (POL) - Derry City FC (IRL)/FC Shakhtyor Soligorsk (BLR)

IF Elfsborg (SWE)/İnter Bakı PİK (AZE) - Derry City FC (IRL)/FC Shakhtyor Soligorsk (BLR)

PFC Litex Lovech (BUL)/ Diósgyőri VTK (HUN) - JK Sillamäe Kalev (EST)/FC Krasnodar (RUS)

Motherwell FC (SCO)/Stjarnan (ISL) - JK Nõmme Kalju (EST)/KKS Lech Poznań (POL)

FK Čukarički (SRB)/SV Grödig (AUT) - PFC CSKA Sofia (BUL)/FC Zimbru Chisinau (MDA)

FC Petrolul Ploieşti (ROU)/KS Flamurtari (ALB) - FC Viktoria Plzeň (CZE)

FK Mladá Boleslav (CZE)/NK Široki Brijeg (BIH) - Olympique Lyonnais (FRA)

KF Laçi (ALB)/FC Zorya Luhansk (UKR) - Molde FK (NOR)/ND Gorica (SVN)

FC Astra (ROU) - MFK Košice (SVK)/FC Slovan Liberec (CZE)

Víkingur (FRO)/Tromsø IL (NOR) - HNK Rijeka (CRO)/Ferencvárosi TC (HUN)

FC Dinamo Minsk (BLR)/Myllykosken Pallo-47 (FIN) - CFR 1907 Cluj (ROU)/FK Jagodina (SRB)

Neftçi PFK (AZE)/FC Koper (SVN) - Bursaspor (TUR)/FC Chikhura Sachkhere (GEO)

Győri ETO FC (HUN)/IFK Göteborg (SWE) - Rio Ave FC (POR)

Club Brugge KV (BEL) - Brøndby IF (DEN)

FK Atlantas (LTU)/FC Shakhter Karagandy (KAZ) - Dundalk FC (IRL)/HNK Hajduk Split (CRO)

Tragerea la sorţi a turului trei din Liga Campionilor

Valletta FC (MLT)/Qarabağ FK (AZE) - FC Salzburg (AUT)

Cliftonville FC (NIR)/Debreceni VSC (HUN) - FC BATE Borisov (BLR)/KS Skënderbeu (ALB)

ŠK Slovan Bratislava (SVK)/The New Saints FC (WAL) - FC Sheriff (MDA) v FK Sutjeska (MNE)

Aalborg BK (DEN) - GNK Dinamo Zagreb (CRO)/VMFD Žalgiris (LTU)

Legia Warszawa (POL)/Saint Patrick's Athletic (IRL) - KR Reykjavík (ISL)/Celtic FC (SCO)

FC Dinamo Tbilisi (GEO)/FK Aktobe (KAZ) - Strømsgodset IF (NOR)/FC Steaua Bucureşti (ROU)

HŠK Zrinjski (BIH)/NK Maribor (SVN) - FC Santa Coloma (AND)/ Maccabi Tel-Aviv FC (ISR)

FK Rabotnicki (MKD)/HJK Helsinki (FIN) - APOEL FC (CYP)

AC Sparta Praha (CZE)/FC Levadia Tallinn (EST) - Malmö FF (SWE)/FK Ventspils (LVA)

PFC Ludogorets Razgrad (BUL)/F91 Dudelange (LUX) - FK Partizan (SRB)/HB Tórshavn (FRO)

AEL Limassol FC (CYP) - FC Zenit (RUS)

FC Dnipro Dnipropetrovsk (UKR) - FC København (DEN)

Feyenoord (NED) - Beşiktaş JK (TUR)

Grasshopper Club (SUI) - LOSC Lille (FRA)

R. Standard de Liège (BEL) - Panathinaikos FC (GRE)